Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymywanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania najmłodsi na pewno znajdą odpowiedź w pierwszym w Polsce horrorze dla dzieci.

8 sierpnia Teatr Piccolo wystawi na letniej scenie teatralnej kolejne przedstawienie dla dzieci. - Tym razem będzie to przepiękną baśń o miłości, w której dobro zwycięża ze złem. Wszystko to stanie się za sprawą i z pomocą małych widzów, gdyż aktorzy zaangażują ich w perypetie głównej bohaterki - opowiada Emilia Lange- Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. Tym razem spektakl wystawiony zostanie w Strefie Gór, przy sklepie sieci Saturn.


Scenariusz spektaklu oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce. Pan Bajarz znajduje w lochach zamku Złote Jajo. Niestety, chciwa i podstępna Czarownica z Bagien postanawia przywłaszczyć sobie to znalezisko. Na szczęście plany złej kobiecie krzyżuje Duch Starego Zamku. Całość potraktowana jest z charakterystycznym dla Teatru Piccolo humorem.

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku” to autorski spektakl Anny i Włodzimierza Wdowiaków. W przedstawieniu nie zabraknie pięknych kostiumów i wspaniałej scenografii. Zaprojektował je Jan Zieliński – stale współpracujący z teatrem scenograf i ilustrator książek dla dzieci. Natomiast o warstwę muzyczną zadbał sam Włodzimierz Wdowiak. Jego piosenka ze spektaklu „Strachy na lachy” stała się niekwestionowanym przebojem wśród dzieci.


Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.