Wtedy to zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy. 15 minut później rozpocznie się pokaz tradycyjnych tańców i pieśni indiańskich z regionu Wielkich Równin. O godz. 17.45 na parterze w Zamku będzie otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Z kolei o godz. 18.30 na pierwszym piętrze Zamku zaplanowano pokaz diaporam (dźwiękowy fotomontaż) Ryszarda Sąsiadka ze Związku Polskich Fotografików Przyrody. O godz. 20.00 prelekcja Michała Cessanisa, dziennikarza „National Geographic Traveler”, połączona z promocją jego książki. Pokaz tradycyjnych tańców indiańskich o godz. 21.30 zakończy festyn w ogrodzie muzealnym. Podczas festynu, zorganizowanego w tematyce wioski indiańskiej, zaplanowano m.in. pokaz rozstawiania tipi, strzelanie z łuku czy rzuty na bizonie rogi.

Dodatkowo, od godz. 17.45 do 23.00 w budynkach Muzeum Miasta Pabianic dzieciaki będą mogły wziąć udział w grach: „Na tropie przyrody” (Stary Rynek 1 i 2), „Afrykańskie łamigłówki” (Stary Rynek 2, parter) i pobawić się na wystawie „Czy leci z nami archeolog?” (Stary Rynek 2, parter).

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/982397931844131/

Wydarzeniem, który towarzyszy Nocy Muzeów, jest wystawa „Obrazy i rzeźby”, którą można zwiedzać od 17.30 do 24.00 w Hotelu Fabryka Wełny (ul. Zamkowa 2). Piszemy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/rozrywka/wystawy/noc-muzeow-w-fabryce-welny-hotel-spa.html