Kilkadziesiąt osób pojawiło się w czwartek na pokazie mody w hotelu Fabryka Wełny. Pośród nich znajomi pabianiczanki i bliscy, którzy wspierali ją w tym ważnym momencie. Stres młodej projektantki był tym większy, że w pierwszym rzędzie zasiedli członkowie komisji egzaminacyjnej. To oni mieli zdecydować, czy obroni swoją pracę magisterską.

Zaprezentowana pod szyldem marki AH Anita Hurbańczuk kolekcja ubrań młodzieżowych to „Ekspresja podświadomości”.

- Kolekcja opiera się na warstwach, tak samo jak nasza osobowość. Mówi o przenikaniu i przeplataniu naszych myśli, poziomów naszej osobowości. To, kim jesteśmy, nie jest do końca działaniem świadomym, lecz znacznie głębszym i często wyraża się w tym, co nosimy – tłumaczy autorka.

Na pokazie zaprezentowała 12 stylizacji. Składały się z kilkudziesięciu elementów całej kolekcji. To propozycja ubrań na jesień. Królują tu odcienie czerni i szarości, przełamane kolorem niebieskim.

Premiera kolekcji Anity została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Co więcej, zagwarantowała młodej projektantce tytuł magistra.

- Udało mi się wszystko tak zorganizować, że moja obrona pracy magisterskiej odbyła się równolegle z pokazem. Dostałam zgodę władz uczelni i zaprosiłam na premierę komisję egzaminacyjną – mówi Hurbańczuk.

Więcej o młodej projektantce przeczytasz w najbliższym wydaniu Życia Pabianic