Sobotni bieg sprinterski został rozegrany na starym mieście i w Zamku Bratysławskim, zatem w samym sercu stolicy. Po dobrym biegu w kobiecej elicie Maria Pabich zajęła 14. miejsce, natomiast bracia Tomasz i Mariusz Pabich uplasowali się odpowiednio na 2. i 5. pozycji w kategorii M21B.

Drugi etap został rozegrany na dystansie klasycznym. Kategoria M21B miała do czynienia z trasą o długości 12,1 km, natomiast elita kobiet musiała pokonać dystans 12,6 km. Marysia po kolejnym dobrym biegu zajęła ostatecznie 13. miejsce w dwudniowych zmaganiach. Tomek niestety nieopatrznie nie podbił jednego punktu podczas biegu i na mecie okazało się, że jest nieklasyfikowany. Tym większa szkoda, że jego występ mógł mu zagwarantować drugie miejsce. Mariusz wykorzystał pech brata i po dobrym występie awansował z 5. miejsca na 2.

Oba etapy były szczególnie ważne dla Marysi, ponieważ dla niej były to biegi eliminacyjne do zawodów World Games, które odbędą się w Kolumbii.