Po rundzie wiosennej pabianicki Azymut w klasyfikacji ogólnej zajmował 4. miejsce. Tylko formalnością było więc pozostanie w gronie najlepszych 8 zespołów tworzących I ligę.

Tereny w okolicach Wrocławia sprzyjały szybkiemu bieganiu. Trochę mniej sprzyjała deszczowa pogoda. Mimo tego, każdy dał z siebie wszystko i zaowocowało to wieloma czołowymi miejscami.

Bieg sprinterski rozegrał się na stadionie miejskim we Wrocławiu, który był areną Mistrzostw Europy 2012. Najlepiej zaprezentowali się następujący zawodnicy: Julia Krempińska (3. w K10), Kinga Królik (6. w K14), Daria Lajn (3. w K21), Maria Pabich (6. w K21), Dawid Kalisiak (5. w M14), Mateusz Ciekański (4. w M18).

W sobotę został rozegrany bieg średniodystansowy w okolicach kompleksu klasztoru cysterskiego w Lubiążu. Tym razem najlepsi okazali się: Julia Krempińska (1. w K10), Kinga Królik (1. w K14), Daria Lajn (5. w K21), Jakub Kisielewicz (3. w M14), Mateusz Ciekański (5. w M21).

W sobotni wieczór i niedzielne przedpołudnie zmagania przeniosły się w okolice Oborników Śląskich, gdzie rozegrano sztafety klubowe. 1 sztafeta w składzie: Mariusz Pabich, Maria Pabich, Małgorzata Siess, Daria Lajn, Jakub Kisielewicz, Mateusz Ciekański, Łukasz Gryzio po zażartej walce i wspinaczce z 14. miejsca, które zajmowała po pierwsze zmianie, wywalczyła solidną 6. lokatę. Drugiej sztafecie w składzie: Tomasz Pabich, Małgorzata Biniecka, Kinga Królik, Marta Majchrzak, Konrad Płóciennik, Patryk Marciniak, Michał Łubis udało się zająć punktowane 20. miejsce.