Jesienne etapy stanowiły nie lada wyzwanie, gdyż jeden z biegów odbywał się w nocy, a drugi był dystansem klasycznym, czyli jednym z najdłuższych. Organizatorzy zapewnili również dodatkowe utrudnienia, wybierając na miejsce zawodów niełatwy technicznie i fizycznie teren Podkarpacia.

W nocnym etapie, którego pokonanie zajęło najlepszej seniorce aż półtorej godziny, dzielnie walczyły Daria Lajn i Maria Pabich, zajmując odpowiednio piąte i szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Magda Jaśkiewicz, która była 9. w kategorii do lat 16.

Na dystansie klasycznym Lajn i Pabich potwierdziły swoją formę, plasując się na czwartej i piątej pozycji. O podium otarł się też Mateusz Ciekański, przegrywając z brązowym medalistą o minutę.

Podczas tych zawodów rozegrane zostały również nowowprowadzone do programu MP mieszane sztafety sprinterskie. W swoich kategoriach Magda Jaśkiewicz z Grzegorzem Siess wywalczyli dziewiąte miejsce, MałgorzataSiess z Mateuszem Ciekańskim ósme, a Daria Lajn i Łukasz Gryzio uplasowali się na siódmej pozycji.