W ubiegłą sobotę wystartował parkrun Pabianice. W pierwszym biegu wzięło udział 71 uczestników z 11 klubów sportowych oraz zawodnicy niezrzeszeni. Wspólnie przebiegli  365 km. Najszybsza wśród pań była Weronika Marcinik. Dystans 5 km pokonała w czasie 20 minut i 29 sekund. Najlepszy wynik wśród panów zrobił Michał Kosior (16:59). Rekordzistą według współczynnika wieku jest Bartek Grzegorczyk (17:33).

Parkrun to bezpłatna inicjatywa ogólnoświatowa, organizowana w kilkuset miejscach na ziemi. W cotygodniowych, 5-kilometrowych biegach może wziąć udział każdy, bez względu na doświadczenie. Można biec nawet z dzieckiem w wózku czy z psem. Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie www.parkrunpabianice.pl i wydrukowanie unikatowego kodu uczestnika. Z tym kodem można biegać we wszystkich parkrunach na świecie. Na podstawie kodu wyniki biegacza wpisywane są na stronach internetowych poszczególnych parkrunów.

W Pabianicach biegamy w soboty. Start o godz. 9.00 przy amfiteatrze w parku Wolności. Trasa na czas biegu jest oznaczana tabliczkami.

Parkrun jest organizowany przez wolontariuszy. W sobotę byli nimi: Maciej Poros, Małgorzata Rosińska, Michał Rosiński, Piotrek Kędzierski, Tomasz RatajczykŁukasz Stano i Łukasz Stępień.