15 września rozegrano bieg sprinterski w ramach Pucharu Europy Juniorów (Junior Europen Cup), na który pojechała skromna Reprezentacja Polski Juniorów. Na wymagającej trasie w austriackim miasteczku Arnoldstein doskonale spisał się Michał Olejnik, który z czasem 16:38 zajął bardzo dobre 3. miejsce w kategorii M20!

Wygrał Norweg, Eskil Kinneberg z czasem 16:30, a drugie miejsce zajął Rosjanin Gleb Tikhonov z czasem 16:32. Drobny błąd wariantowy na 10 sekund spowodował, że Michał nie zajął pierwszego miejsca.
17 września został rozegrany w ciężkim skalistym terenie bieg klasyczny w który Michał zajął 8. miejsce, potwierdzając tym przynależność to ścisłej czołówki światowej. Należy pamiętać, że Michał jeszcze w przyszły roku będzie startował w kategorii juniorów. Powyższe wyniki to najlepsze miejsca spośród reprezentantów Polski.