Najmłodsi zawodnicy z klubu Azymut spisali się rewelacyjnie w mistrzostwach Polski dzieci i młodzików, zwanych pucharem najmłodszych. W tym roku odbyła się XXXIII edycja tych zawodów. Na starcie stanęło 400 zawodników.

Zawodnicy zmagali się w trzech biegach (klasycznym, sztafetowym i sprinterskim). Już pierwszego dnia podczas biegu klasycznego nasi podopieczni spisali się na medal. Dwójka naszych zawodników wygrała - Kinga Królik (kat. K14) i Dawid Kalisiak (kat. M13) deklasując swoich rywali, a kolejna dwójka zawodników uplasowała się na 3. miejscu - Julia Krempińska (kat. K10) i Oskar Kacprzyk (kat. M10N).

Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać, bowiem już następnego dnia podczas biegu sztafetowego nasi chłopcy w składzie: Jakub Morawski, Dawid Zając i Konrad Płóciennik (kat. MM) zwyciężyli po bardzo emocjonującej walce w samej końcówce. Nie zawiedli także nasi najmłodsi zawodnicy w składzie: Jan Sztranek, Julia Domaradzka, Oskar Kacprzyk (kat. M10), którzy po bardzo dobrych biegach uplasowali się na 2. miejscu.

W ostatni dzień zawodów najlepiej spisali się Kinga Królik (kat. K14) i Dawid Kalisiak (kat. M13), którzy tym razem po zaciętej walce zajęli 2. miejsca. Na podium stanęła też Julka Domaradzka (kat. K10N), która zajęła 3. miejsce. Tuż za podium uplasowali się Oskar Kacprzyk (kat. M10N), Maciej Boik (kat. M12) i Jakub Kisielewicz (kat. M14).

Młodzież swoimi wynikami sprawiła, że nasz klub w rywalizacji międzyklubowej zajął 3. miejsce (na 31 klubów).