W dniach 30 marca – 1 kwietnia odbyły się Międzynarodowe Zawody Hana Orienteering. Pierwszy etap został rozegrany w Polsce w Głuchołazach, a pozostałe dwa w Czechach w okolicach miejscowości Zlate Hory i Vidnavy. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z Polski, Czech, Irlandii, Węgier, Norwegii i Słowacji. UKS Azymut Pabianice reprezentowali Maria i Tomasz Pabich.

Maria zajęła trzecie miejsce w najsilniejszej kategorii kobiecej elity, a Tomasz był drugi w kategorii M21B.

***

Druga czołowa zawodniczka Azymutu - Daria Lajn walczyła na Bałkanach. Brała ona udział w zawodach w Chorwacji, gdzie zdecydowanie wygrała oba biegi. Tydzień później biegała zaś w Serbii, w okolicy Belgradu w trzydniowych zawodach. Tym razem uplasowała się ostatecznie na 2. miejscu. Na poszczególnych etapach Daria zajmowała następujące miejsca: 3., 1. i 1. Wygrała miedzy innymi sprint, który jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata.