Bieg im. Wajsówny

W niedzielę, 16 czerwca zaplanowano coroczny bieg im. Wajsówny. Jak zwykle spotykamy się przy supermarkecie Carrefour przy Popławskiej. Długość trasy, jaką mają do pokonania biegacze, zależy od ich wieku. Najmłodsi (rocznik 2012 i młodsi) oraz dzieci w wieku 8-10 lat pobiegną 200 metrów. 2.400 metrów muszą pokonać chłopcy i dziewczęta w wieku od 11 do 15 lat oraz od 16. do 19. roku życia. Dorośli, również podzieleni na kat. wiekowe, biegną 3.600 metrów.

Zgłoszenia do biegu są przyjmowane przed jego rozpoczęciem w godz. 9.45–10.45. Najmłodsi zawodnicy wyruszą o godz. 11.00.

– Zawodnicy startujący w kategorii najmłodszej, dziecięcej i młodzieżowej muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w biegu – wyjaśniają organizatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury. - Wszyscy startujący winni okazać się dowodem tożsamości (dowód osobisty lub legitymacja szkolna, w przypadku przedszkolaków dowód osobisty rodziców lub opiekuna prawnego).

Za miejsca I-III w każdej kategorii organizator przewidział medale i nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymują także: najmłodszy i najstarszy uczestnik, najbardziej liczna rodzina oraz reprezentacja szkoły.

XIII Powiatowy Bieg Uliczny im. Jadwigi Wajsówny organizuje Młodzieżowy Dom Kultury.

Pabianicka Gra Biegowa 

23 czerwca o godz. 9.00 sprzed Formowni (ul. Zamkowa 2) wystartuje III Pabianicka Gra Biegowa. Na czym polega zabawa? Dobieramy się w 2-, 3-osobowe grupy i biegniemy ok. 10 km po Pabianicach, po drodze rozwiązując rozmaite zadania. Wygra ta drużyna, która w jak najkrótszym czasie pokona ten dystans, robiąc też jak najmniej błędów.

Bieg odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca. Wezmą w nim udział następujące ekipy: Ale o co chodzi?!, Rzemiosło, Tęsknimy za Emilą, Desperados, Mąż i żona, Orzechowe tagory, Patofamilia, Kwaśne sałaty, Zabiegane mamuśki, Limonki, Słodkie babeczki, Wściekłe wiewióry i Wataha.

Organizatorem biegu jest Marcin Krebs.

Bieg z psem 

W czerwcu czeka nas jeszcze II Bieg z Psem „Podaj łapę”. By wziąć w nim udział, trzeba się zarejestrować, wysyłając informację na adres: mgrabarz@op.pl (jest na to czas do 25 czerwca), jak również na miejscu w dniu biegu, czyli 29 czerwca. Wyścig psów i ich właścicieli odbędzie się na Strzelnicy. Duety mają do pokonania 800 metrów. Rejestracja uczestników zacznie się o godz. 10.30, a bieg ruszy o 11.00.

– Podczas biegu zbieramy do puszki pieniądze na zakup sprzętu dla niepełnosprawnej dziewczynki – mówi Małgorzata Grabarz z PCK.