Czwórka najmłodszych zawodników przybywała na dwutygodniowym obozie w Młynym koło Limanowa.

Maria Pabich w ubiegły weekend startowała w Czechach w międzynarodowych zawodach Grand Prix Silesia. W ostatnim dniu uplasowała się na 3. miejscu. W ostatni weekend wygrała bieg na 20 km (tym razem bez mapy), który był rozegrany w ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego. Trudną pagórkowatą trasę w Łagiewnikach pokonała w 97 minut.

Michał Olejnik w ramach przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów, które obędą się w Słowacji, wystartował w czteroetapowych silnie obsadzonych zawodach Slovak Karst Cup 2011. Tym razem w kategorii seniorów. W kategorii tej biegali zawodnicy kadry Polski seniorów, zawodnicy Słowacji, Czech, Finlandii, Irlandii. Michał na poszczególnych etapach zajął następujące miejsca: E1 10,7 (335 m przewyższenia) – 9. miejsce, E2 3 km (35 m) – 1. miejsce, E3 11,2 km (270m) – 2. miejsce, E4 10,1 km – 5. miejsce. W ogólnej klasyfikacji zajął 2. miejsce (pierwsze wśród Polaków).

Następny weekend zawodnicy Azymutu spędzają na krótkiej konsultacji u podnóża Zamku Smoleń. Bezpośrednio z Jury Michał Olejnik i Łukasz Gryzio jadą na pięciodniowy obóz międzynarodowy organizowany przez organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów na Słowacji.
Od 9 sierpnia dwójka młodych zawodników - Kinga Królik oraz Jakub Kisielewicz rozpoczyna krótkie konsultacje w Przesiece. Organizatorem konsultacji jest Polski Związek Orientacji Sportowej, który zorganizował powyższe szkolenie dla najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce. Konsultacje kończą zawody Grand Prix Polonia, w których będą startowali pozostali zawodnicy z klubu. Od 20 do 29 sierpnia zawodnicy będą przebywali na obozie technicznym w Zelazku.