Biegaliśmy w trzech kategoriach wiekowych. Najpierw wystartowali uczniowie podstawówek. Razem z nimi wyruszył prezydent Zbigniew Dychto. Ale po pierwszych kilkunastu metrach prezydent odpadł z biegu i resztę drogi przemaszerował.

- Łydki mnie bolały - tłumaczył się gęsto.

Na metę pierwszy (po jednym okrążeniu) zameldował się Dawid Knop ze Szkoły Podstawowej nr 5, z czasem 3,02. Drugi był Igor Gwiazda, a trzeci Bartek Kroban. Obaj z SP 9.

Wśród dziewcząt najszybsza była Klaudia Kaczyk z SP 3, z czasem 3,22. Druga na metę wpadła Magda Jaśkiewicz, a trzecia Kinga Królik. Wszystkie to zawodniczki Azymutu. Czwarta zameldowała się niezrzeszona Gosia Kopacz z Koloni Wola Zaradzyńska.

W kategorii "gimnazja" pierwsze miejsce zajął Mateusz Stępień (3,15) z Gimnazjum nr 3. Drugi był Mateusz Ciekański z Piątkowiska. Trzecie miejsce zajął Paweł Gaik z Ksawerowa.
Z dziewcząt pierwsza na mecie była Natalia Konicka (3,58) z Gimnazjum nr 1, druga Małgorzata Siess z Gimnazjum nr 3, a trzecia OLa Ziajka z Gimnazjum nr 3. Czwarta była Ewelina Walaszczyk z Gimnazjum nr 1.

O godzinie 12.35 wystartowało 62 dorosłych biegaczy i licealistów oraz kilku odważnych młodych ludzi. Mieli do pokonania cztery okrążenia. Od pierwszych metrów aż do mety prowadził Michał Olejnik, który został mistrzem Pabianickiego Biegu Zamkowego - 13,25 Tuż za nim wbiegł Łukasz Grysio. Trzecie miejsce zajął Tomasz Pabich - wszyscy z Azymutu.

Najszybszą kobietą w mieście jest od dziś Katarzyna Downar - 21-letnia studentka Politechniki Łódzkiej. Z czasem 16,5 pokonała drugą na mecie Marię Pabich (Azymut) - 17,13. Trzecia była Marta Majchrzak (Azymut).

Najmłodszym uczestnikiem biegu był Mateusz Duszyński, który nie ma jeszcze 3 lat. Wraz z tatą dzielnie pokonał jedno okrążenie.

Urząd Miejski w biegu reprezentował wiceprezydent Jarosław Cichosz - przebiegł trzy biegi, czyli zrobił 6 okrążeń. Drugim odważnym był Paweł Pietrzak, naczelnik Wydziału Inwestycji. Radnych reprezentowali Tadeusz Feliksiński i Piotr Chrabelski.

- Policzyłem dokładnie i wyszło mi, że łącznie wzięło udział w biegu 381 osób - mówi Łukasz Stencel, organizator biegu, pełnomocnik prezydenta sp. sportu.