197 zawodniczek i zawodników z 26 klubów rywalizowało o tytuły mistrzów Polski kadetów w sumo. W tej rywalizacji trzecie miejsce drużynowo zajęła 6-osobowa ekipa PTC. Indywidualnie najlepiej spisał się Mateusz Domagała, w wadze 95 kg zdobywając złoty medal. Po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w finale pokonał Tomasza Krzyszczaka z WLKS-u Siedlce. W tej wadze punktowane, szóste miejsce zajął kolega klubowy Patryk Stępień.

W kategorii 75 kg wieczny pechowiec Jakub Madaj wreszcie przełamał fatum. Po wygraniu 4 walk, uległ w 1\2 finału Karolowi Stasiewiczowi (Podlasiak Białystok) i w walce o brąz zwyciężył Bartosza Rajtera (KS Sobieskiego Poznań). Blisko medalu był Jakub Ambroziak w wadze 85 kg , który zajął szóste miejsce.

Niepowodzeniem zakończyli start Wiktor Woźniak i Damian Morawiec w wadze 55 kg.