W ukraińskim Łuck odbyły się mistrzostwa Europy seniorów w sumo. Edyta Witkowska-Popecka z PTC zdobyła brązowy medal w kategorii open!

Z początku miała reprezentować Polskę w kat. 95 kg. Na miejscu władze PZSumo postanowiły jednak wystawić naszą zawodniczkę w kat. open kosztem Sylwii Krzemień, która broniła w tej kat. srebrnego medalu. W efekcie Krzemień w ramach protestu opuściła mistrzostwa i wróciła do domu.

Pabianiczanka wygrała kolejno z Kamo Cyoncyi (Węgry) i Anną Brazsko (Ukraina). W trzeciej walce przegrała z późniejszą mistrzynią - Alesyą Kowalenko, ważącą 150 kg (nasza zawodniczka waży 80 kg).

Edyta to była mistrzyni świata w zapasach w kat. 72 kg i wielokrotna medalistka ME i MŚ.

- Jest bardzo sprawną i wyszkoloną zawodniczką, co pozwala jej wygrywać pojedynki z o wiele cięższymi przeciwniczkami - charakteryzuje Edytę Waldemar Sawosz z PTC.

W walce o brąz Popecka wygrała z Rosjanką Ariną Elizarową.
Turniej obserwowali Japończycy ze Światowej Federacji Sumo, dzięki czemu nasza zawodniczka uzyskała nominację na start w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Los Angeles.