Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zgierzu organizuje III Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup’09.

Zawody odbędą się 21 listopada br. (sobota) na terenie pływalni MOSiR przy ul. Leśmiana 1 w Zgierzu. Udział w nich mogą wziąć wszystkie chętne osoby, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego (szczegóły w regulaminie).

Zawody rozgrywane są w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety - mężczyźni) oraz rodzinnej. Wyścigi we wszystkich kategoriach odbywać się będą na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków - 12,5 m. Sztafeta rodzinna płynąca w następujących składach:

- matka, ojciec, dziecko,

- dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka,

- rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, wnuk lub wnuczka,

rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie).

Zawody są bardzo atrakcyjne dla wszystkich miłośników pływania. Organizatorzy zapewniają zawodnikom puchary (miejsca I - III), dyplomy (miejsca I - VI) i nagrody, które są rozlosowywane wśród wszystkich zawodników (niezależnie od zajętego miejsca).

Zapisy na zawody przyjmuje (do godz. 18.00 dnia poprzedzającego zawody):

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

ul. Długa 42, 95 - 100 Zgierz

tel/fax. (0-42) 719 - 08 - 52

e-mail: mdkzgierz@o2.pl,

www.mdk.miasto.zgierz.pl

W zgłoszeniu muszą znaleźć się następujące dane: imię i nazwisko, data urodzenia (dzień/miesiąc/rok), adres zamieszkania z kodem pocztowym, numer telefonu, e-mail.

Przy zapisach będzie pobierana opłata startowa (w tym ubezpieczenie, poczęstunek i napoje): dorośli - 20 zł, dzieci (do 16 lat/włącznie) - 10 zł.

Numery startowe będą wydawane w dniu zawodów od godz. 9.00, zaś start pierwszej kategorii A (rocznik 2003 i młodsi) przewidywany jest o godz. 10.30. Informacja o starcie pozostałych kategorii będzie podana w dniu zawodów przed startem najmłodszych. Zakończenie imprezy planowane jest o godz. 13.00 - 13.30.