W weekend 15-16 m edycja Polskiej Ligi Paintballowej w Pabianicach. Udział potwierdziło 30 drużyn z całej Polski i drużyna z Kowna. Zawody można oglądać na boisku za hotelem Włókniarz (ul. Kilińskiego) w sobotę od 8.00 do 20.00 (eliminacje), a w niedzielę 8.00-16.00 (finały).

Jest to najbardziej profesjonalna pod względem organizacyjnym i sportowym liga w naszym kraju. Nawiązuje do europejskiej ligi Millenium, co zapewnia odpowiedni standard rozgrywek oraz najlepsze w Polsce pola do gry, dokładnie takie same, na jakich rywalizują profesjonalne drużyny z całego świata. Dodatkowym atutem turniejów z cyklu PLP jest współpraca z międzynarodową federacją sędziów EUROREF, dzięki czemu liga może zapewnić warunki niemal identyczne do tych, jakie spotkać można na najlepszych turniejach w Europie. Drużyny rywalizują w 8 grupach, po cztery zespoły w każdej z grup. Obowiązuje zasada „każdy z każdym”. Pojedynczy mecz trwa do momentu zdobycia przez jedną z drużyn 4 punktów. Z grupy do ćwierćfinału wchodzi jedna drużyna z największą ilością wygranych meczów.

Pierwsza edycja PLP w tym sezonie odbyła się w Warszawie, gdzie nasza Bad Company zajęła dobre dziewiąte miejsce udowadniając, że jest czołową drużyną kraju. Kolejny turniej odbędzie się w sobotę i niedzielę na treningowym boisku MOSiR–u. W pabianickiej imprezie, oprócz polskich drużyn, będą także zagraniczne (z Litwy i Estonii). Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. W pobliżu głównej areny zmagań działać będzie także ogródek piwny i grillowy zapewniony przez restaurację KIOSK. Początek pojedynków o godz. 8.00. Wtedy to poznański Paintball's Team zmierzy się z warszawskim Rangers. Pabianicka Bad Company II zagra o 8.45 z gdyńskim Exile, a Bad Company I z łódzkim Madsheep o 15.40. Spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i finały w niedzielę.