W Pasażu Schillera w Łodzi wystartowało 149 zawodników z 21 klubów. Dla młodziutkich (do 14 lat) zawodników są to najważniejsze mistrzostwa w Polsce. Sumici rywalizowali w 10 kategoriach wagowych - od 35 do 85+ kilogramów. Rewelacyjnie spisała się 20-osobowa młoda ekipa PTC, zajmując 1. miejsce w klasyfikacji zespołowej, przed UKS SUPLES Wierzbicą Chełm i UKS Lubziną Dębica.
Indywidualnie sumici PTC zdobyli dwa złote medale - Kamil Mikołajewski (kat. 66 kg) i Michał Komorowski (72 kg). Srebrne medale wywalczyli: Wiktor Woźniak (38 kg) i Przemysław Raźny (42 kg). Brązowe medale zdobyli: Adrian Przerywacz (35 kg), Mateusz Kaźmierczak (38 kg), Franciszek Bończyk (42 kg), Michał Kędzia (53 kg), Dawid Grobelny (59 kg), Dominik Zastrużny (85 kg), Maciej Wnuk (+ 85 kg).
Chłopcom dzielnie sekundowała aktualna mistrzyni Europy w sumo, zawodniczka PTC Edyta Witkowska-Popecka.