W Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwondo. W imprezie wystartowało 10 zawodników z Pabianickiego Klubu Sztuk Walki Azja. Byli to: Jessica Żabolicka, Zuzanna Śmiałkowska, Oliwia Domańska, Mateusz Lichnowski, Oliwier Baranowski, Szymon Śmiałkowski, Oskar Gaca, Adam Tyran, Patryk Jagodziński oraz Adrian Czekan. Łącznie pabianiczanie przywieźli 6 medali: 4 srebrne i 2 brązowe.
W konkurencji układów formalnych w kategorii dzieci Oliwier Baranowski zdobył srebrny medal, a Zuzanna Śmiałkowska brązowy. W walkach soft-stick (walki przy pomocy piankowych kijów) w kategorii dzieci do 125 cm wzrostu srebro zdobyła Jessica Żabolicka, natomiast powyżej 125 cm srebro zdobył Oliwier Baranowski.
W kategorii młodzików srebro wywalczyła Oliwia Domańska w konkurencji technik szybkościowych, natomiast Oskar Gaca zdobył brąz w walkach semi-contact.
- Kadetom tym razem nie udało się zdobyć medalu, ale trzeba podkreślić, że pokazali naprawdę wysoki poziom - mówi trener Grzegorz Sokołowski. - Adam Tyran uzyskał pechową 4. pozycję w konkurencji układów formalnych. Warto jednak dodać, że jako jedyny Polak zakwalifikował się do finału.
W mistrzostwach wystąpiło prawie 850 zawodników z 18 krajów nie tylko Europy, ale również spoza kontynentu. Pabianiczan na co dzień trenuje Grzegorz Sokołowski (II dan taekwondo).
Zarząd Klubu Azja chciałby podziękować dyrekcji ZS nr 2 za użyczenie sali w celu przygotowania do mistrzostw. Udział naszych zawodników w zawodach był z kolei możliwy dzięki wsparciu z dotacji powiatu pabianickiego.