Zawody odbyły się w połowie lipca w Sopocie podczas Pikniku Dzików, organizowanego przez ekipę znanych youtuberów Warszawski Koks.
Zawody były podzielone na kategorie pro oraz debiuty (tych, którzy startowali po raz pierwszy). Trójka debiutantów z Pabianic tak się rozgościła, że zajęła całe podium: I miejsce – Krzysztof Błoch, II – Jarosław Święcicki i III – Patryk Kolanek.

– Uważam, że największe brawa należą się dla Jarka, gdyż startował z dwa razy młodszymi zawodnikami od siebie, a i tak pokazał klasę i wysoki poziom. Wiek to tylko liczba – uważa Patryk Pietruszka, pabianicki zawodnik street workout.

Zobacz też: Pietruszka reprezentował nas na Mistrzostwach Polski

Pietruszka startował w kategorii pro do 80 kg i zajął 3. miejsce. Inny pabianiczanin, Łukasz "Monkey" Stępień w kategorii powyżej 80 kg po ciężkiej walce zakończył zawody na 4. pozycji.
Jak widać, Pabianice to dobre miejsce na rozwijanie się w tym wymagającym sporcie. Nie na marne zbudowano tu plac do street workoutu.
– Chcemy promować ten sport w naszym mieście. Jeśli ktoś chciałby się czegoś nauczyć, serdecznie zapraszamy na Lewityn w godzinach popołudniowych, chętnie coś podpowiemy – zachęca Patryk Pietruszka.