Zaplanowano je na 23 stycznia (niedziela). Odbędą się na terenie boiska przy ulicy Żeromskiego 17.

W zależności od warunków pogodowych i możliwości przygotowania pętli (1 km), zaplanowano dwie opcje startów: dystanse 5 km dla mężczyzn i 3 km dla kobiet w stylu klasycznym i dystans 5 km OPEN w stylu łyżwowym. Przy słabych warunkach śniegowych zawody zostaną rozegrane w systemie pucharowym - drabinka (jak np. w turniejach tenisowych) zostanie rozpisana na podstawie eliminacji.

- Trasa jest płaska i łatwa. Idealna nawet dla nowicjuszy i początkujących. Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia nart po wcześniejszym uprzedzeniu w mailu – informują organizatorzy.

Każdy zawodnik dostanie medal. Dodatkowo przygotowane są puchary dla najlepszych pabianiczan.

- Impreza jest idealną szansą na rywalizację na nartach bez potrzeby wyjazdu w góry, jak i ze względu na niewymagającą trasę okazją, na bliższe zapoznanie się z narciarstwem biegowym – zachęcają organizatorzy.

Program imprezy:

Sobota 22.01.2022

10.00-18.00 – Przygotowanie trasy i trening

Niedziela 23.01.2022

9.00 – Otwarcie biura zawodów
9.00 – Trening
10.15 – Otwarcie zawodów i odprawa
10.30 – Zawody techniką klasyczną
12.30 – Zawody techniką łyżwową
13.30 – Rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Pierwsza edycja narciarskiego biegu odbyła się na Lewitynie w 2018 roku. Wystartowało wówczas 30 zawodników z całego województwa. Wśród pabianiczan najlepszy był Robert Lewera w stylu klasycznym, Dawid Jurga w stylu łyżwowym, a wśród kobiet Magdalena Jaśkiewicz.