W 1981 roku pabianickie gimnastyczki zwyciężyły w klasie młodzieżowej srebrnej, zaś rok później powtórzyły ten sukces, dokładając triumf drużynowy w klasie młodzieżowej złotej.

Również w konkurencjach indywidualnych nasze dziewczęta nie miały sobie równych.

W klasie młodzieżowej srebrnej dziewczęta z MKS zajęły wszystkie miejsca na podium.

Najlepsza była Ewa Klamka (37,775 punktu), która wyprzedziła Monikę Pardałę (27,452 pkt) i Jolantę Kubik (36,700 punktu).

Miejsca pozostałych pabianiczanek: 13. Janina Kunicka, 15. Małgorzata Janiszewska, 23. Joanna Chmielowska. Pani Joanna rok wcześniej sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski, jednak w 1982 roku o jej odległej pozycji zadecydował jeden nieudany skok. Po ćwiczeniach wolnych miała najwyższą notę i była faworytką do zdobycia złota.

W klasie młodzieżowej złotej także wywalczyliśmy złoto – najlepsza okazała się Małgorzata Mróz (27,175 punktu).

Blisko podium uplasowały się 5. Maria Śpionek oraz 7. Karina Jureczek. Startowały także 10. Anita Grabicka i 17. Marzena Laskowska.

Wszystkie zawodniczki MKS rekrutowały się ze Szkoły Podstawowej nr 1. Jedynie Mróz była uczennicą „piątki”.

Warto wspomnieć, że pabianiczanki wyprzedziły ekipy ze Szczecina i z Katowic.