Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) wygrał XXXIII edycję ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”.

Po raz kolejny pokazał swoje umiejętności sprinterskie i - dzięki rozprowadzeniu przez kolegów z ekipy - jako pierwszy minął linię mety. Tuż za Jeżowskim zameldował się jego kolega z ekipy - Tomasz Smoleń, a jako trzeci finiszował Dariusz Rudnicki z ekipy DHL Author.

Od samego startu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo, dochodziło do licznych prób odjazdów, skoków, które konsekwentnie były kasowane i na metę wyścigu przyjechał cały peleton.

Na starcie wyścigu w Bełchatowie stanęło 94 kolarzy ze wszystkich polskich ekip zawodowych, a także wielu kolarzy z klubów amatorskich. Wyścig został rozegrany na rundach ulicami Bełchatowa, a kolarze mieli do pokonania trasę długości 145,6 kilometra (7 okrążeń po 20,8 km).

źródło: ccckol.polkowice.pl