Krzysztof Jeżowski z ekipy CCC Polsat Polkowice zajął drugie miejsce w kryterium Szosami Zagłębia w Sosnowcu. Wygrał jego kolega z ekipy - Tomasz Lisowicz. Ekipa Jeżowskiego zdominowała wyścig, zajmując sześć czołowych miejsc.

W najbliższy weekend nasz zawodnik weźmie udział w wyścigu Criterium Cuprum Cup. Pabianiczanin będzie bronił zwycięstwa sprzed roku.

Ekipa Jeżowskiego stawiła się w stolicy Zagłębia w najsilniejszym składzie, wygrywając wszystkie punktowane okrążenia.

Kolarze mieli do przejechania 30 okrążeń po 2,3 kilometra, czyli w sumie 69 kilometrów. Co druga runda była punktowana (5 – 3 – 2 – 1).

Przez większość dystansu prowadziła trójka grupy CCC: Krzysztof Jeżowski, Piotr Zieliński i Łukasz Bodnar (zajęli odpowiednio drugą, trzecią i czwartą pozycję), ale zwyciężył Tomasz Lisowicz.