Bogumiła Matusiak z grupy Primus Tramwajarz Łódź wygrała w Darłowie rywalizację w jeździe indywidualnej na czas podczas zawodów Pucharu Polski. Drugie miejsce zajęła Edyta Jasińska z grupy EMdek Budopol Bydgoszcz - (+ 0.52),  Trzecia była Eugenia Bujak, która straciła do naszej zawodniczki minutę i trzynaście sekund (Zagłębie Sosnowiec).

Zawodniczki rywalizowały na 15-kilometrowej trasie z Darłowa do Drozdowa. W pierwszej części dystansu, która okazała się decydująca, jechały przy przeciwnym wietrze.

Dzień później w wyścigu ze startu wspólnego pabianiczanka zajęła wysokie trzecie miejsce.

To kolejny zakończony sukcesem wyścig najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki. Tydzień temu triumfowała w wyścigu "Szosami Zagłębia".