W tym roku to nasze miasto było organizatorem XIV już edycji zawodów, ale nie odbyły się one w Pabianicach, lecz w  gościnnych Sędziejowicach. Mecze rozgrywano w dwóch salach gimnastycznych: w Zespole Szkół Rolniczych i w Gimnazjum w Sędziejowicach. Funkcję gospodarza turnieju pełniła prezes Oddziału ZNP w Pabianicach – Elżbieta Dyba, a za sprawy sportowe odpowiadała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - Grażyna Wójcik.

Wśród kobiet rywalizowało 6 zespołów z całej Polski. Pabianiczanki w grupie trafiły na Lublin i Rzeszów. Z tymi pierwszymi nasze wygrały 48:25, a z drugimi po nieco bardziej zaciętym meczu 47:35. W finale pabianiczanki czekały derby centralnej Polski. Drugą grupę wygrała bowiem drużyna z Łodzi, która pokonała 36:31 Tarnowskie Góry i 50:31 Częstochowę. Finałowe spotkanie, które stało na wysokim poziomie (wszak w obu ekipach nie brakowało byłych zawodowych koszykarek), zakończyło się triumfem naszych 39:26. W meczu o 3. miejsce Tarnowskie Góry pokonały Lublin 34:24.

Warto dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Elżbieta Nowak z Pabianic (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski z naszym Włókniarzem czy ŁKS-em). Najlepiej za trzy rzucała zaś Izabela Maj z Łodzi (wieloletnia zawodniczka Wisły i ŁKS-u), a najwięcej punktów zdobyła Izabela Kieszkowska-Komar z Rzeszowa (była zawodniczka tamtejszego AZS-u).

W rozgrywanym równolegle turnieju mężczyzn walczyło 9 drużyn, a po raz drugi z rzędu triumfowali łodzianie.

W przyszłym roku organizatorem także będą Pabianice, a będzie to już jubileuszowy XV turniej, oby zakończony 4 zwycięstwem z rzędu pabianiczanek!