PTC Pabianice – Włókniarz Pabianice 0:0

 
Optyczną przewagę popartą okazjami bramkowymi mieli liderujący w tabeli „zieloni”, ale nie potrafili postawić kropki nad „i”, choć w kilku sytuacjach wyraźnie zabrakło im szczęścia. Swoje szanse mieli także gospodarze.
 
 
W 7. min piłkę w środku pola przejął Łukasz Dziąg i zagrał na lewe skrzydło do Gabrysiaka, ten podciągnął kilka metrów i dośrodkował w pole karne, gdzie nieznacznie po strzale głową pomylił się Szynka. Dwie minuty później wewnętrzną częścią stopy z „szesnastki” z powietrza uderzał Artur Kulik, ale piłką „ugrzęzła” na poprzeczce. W 13. min w pole karne z piłką wbiegł Michał Bogdan i po minięciu kilku zawodników wyłożył piłkę Kacprzykowi, który jednak siksował i ze strzału wyszło dogranie wzdłuż bramki. Pięć minut później groźnie w pole karne PTC zagrywał Tyczyński, a Sulimie zabrakło pół metra aby sięgnąć piłkę. W 24. min próbkę swoich umiejętności dał Ireneusz Grącki, który jak tyczki minął kilku zawodników PTC w środku pola i zagrał do Sulimy. Ten drugi zdecydował się na strzał z daleka, który przed siebie odbił Wilczyński, zdążył jednak naprawić swój błąd nim do piłki doskoczył czyhający w polu karnym Wielemborek. Dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy z lewego skrzydła do środka „złamał” z piłką Sulima i uderzył w kierunku bramki. Piłka jednak nieznacznie minęła słupek.
Druga część rozpoczęła się od dwóch minimalnie niecelnych uderzeń z rzutów wolnych autorstwa Ireneusza Grąckiego. Sześć minut po wznowieniu gry dośrodkowywał Bogdan a piłkę po strzale głową Szynki z linii wybił Bartosz Dziuba. W 53. min znów z rzutu wolnego próbował I. Grącki, jednak z identycznym skutkiem jak w dwóch poprzednich próbach. Dwie minuty później lewą stroną przedarł się aktywny Kulik i kąśliwie uderzył w światło bramki, gdzie piłkę odbił Wilczyński. W 61. min po rzucie rożnym ładnie z powietrza uderzył Dziuba a piłkę sprzed linii głową wybił Kosmala. Dwie minuty później z dystansu uderzał Dziąg, a Rzeźniczak sparował piłkę na róg. Po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramką defensorzy „zielonych” o mały włos skierowaliby piłkę do własnej bramki. W 68. min w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Jędras, ale spowolnił akcję i ostatecznie trafił tylko w boczną siatkę. Dziewięć minut przed końcem meczu w polu karnym wyraźnie faulowany przez Komorowskiego był Tyczyński, ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać faulu, zaś „Tyku” z powodu urazu na boisko już nie powrócił. W samej końcówce spotkania raz jeszcze przycisnął Włókniarz, który wyraźnie chciał zgarnąć komplet punktów. W 89. min Ireneusz Grącki dośrodkował z rzutu wolnego, a zmierzającą do bramki po strzale głową Wielemborka piłkę w ostatniej chwili trącił tylko Wilczyński. Dzięki temu „draśnięciu” futbolówki zmieniła ona jednak tor lotu i po odbiciu się od poprzeczki wróciła na plac gry. Już w doliczonym czasie gry dwukrotnie zakotłowało się w polu karny PTC, ale nikt nie potrafił wepchnąć piłki do siatki i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.
 
PTC: Adam WilczyńskiKacper Kosmala, Rafał Raźniewski, Paweł DrewniakRobert Kacprzyk, Rafał Komorowski, Łukasz Dziąg, Rafał Bargiel (78. min, Mateusz Gromadzki), Marcin GabrysiakPiotr Szynka (85. min, Mateusz Kling), Michał Bogdan.

Włókniarz: Damian RzeźniczakBartłomiej Janasiak, Piotr Grącki, Łukasz Jędras, Bartosz DziubaŁukasz Tyczyński (85. min, Rafał Kłucjasz), Rafał Sulima, Ireneusz Grącki, Artur Kulik (59. min, Przemysław Kłucjasz) – Damian Kozłewski (59. min, Marcin Kluch), Krystian Wielemborek.

Żółte kartki: 49. min Drewniak, 58. min P. Grącki, 64. min Kacprzyk, 72. min Wielemborek, 88. min Kosmala.
 
Widzów: 290.
 
 
PTC
Statystyki
Włókniarz
4
Strzały celne
10
3
Strzały niecelne
10
12
Faule
15
7
Rzuty rożne
4
4
Spalone
-
-
Poprzeczki
2
3
Żółte kartki
2