PTC Pabianice – Pogoń Rogów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – bramka samobójcza 10. min, 2:0 – Piotr Szynka 35. min, 3:0 – Kacper Kosmala 80. min.

Ósmy z rzędu mecz bez porażki u siebie zanotowali podopieczni Andrzeja Dobroszka. Mecz ten nie stał na zbyt wysokim poziomie.
– Paradoksalnie zagraliśmy dużo słabiej, niż w niedzielnym przegranym meczu z Sokołem, a mimo to dziś odnieśliśmy zwycięstwo – ocenił trener PTC.
Pogoń, choć bardzo się starała, na dobrą sprawę w ciągu całego meczu ani razu nie zagroziła poważnie bramce gospodarzy. „Fioletowi” natomiast raz po raz atakowali bramkę gości. Na bakier było jednak ze skutecznością. Po dwie okazje sam na sam z bramkarzem gości zmarnowali m.in. Kacper Kosmala i Marcin Gabrysiak, a Piotr Szynka ostemplował słupek. Bramka na 1:0 padła po ostrym dośrodkowaniu z lewej strony Gabrysiaka, które nieszczęśliwie do własnej bramki skierował jeden z obrońców. Jeszcze przed przerwą po indywidualnej akcji środkiem boiska podwyższył Piotr Szynka, a na dziesięć minut przed końcem meczu wynik spotkania po zespołowej akcji ustalił Kacper Kosmala.

Dzięki temu zwycięstwu PTC utrzymało 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 48 punktów – o jeden więcej od Włókniarza. Do wicelidera, Startu Brzeziny pabianiczanie tracą pięć oczek.

Kolejne spotkanie „fioletowych” to wyjazdowy niedzielny pojedynek z mającym trzy punkty mniej i zajmującym 6. miejsce w tabeli MKS-em II Kutno. Początek tego meczu o godz. 17.00 w Kutnie.

Skład PTC: Marcin Kowalski – Paweł Drewniak, Rafał Raźniewski, Łukasz Pintera – Jakub Tybura (55. min, Mateusz Gromadzki), Łukasz Dziąg, Kacper Kosmala, Rafał Komorowski (46. min, Przemysław Felczak), Marcin Gabrysiak (75. min, Jarosław Szmytka) - Michał Bogdan (65. min, Kamil Wlazło), Piotr Szynka. Ławka rezerwowych: Wojciech Suchecki, Rafał Bargiel.

Żółta kartka dla PTC: Przemysław Felczak.