Tym razem „zieloni” pokonali 2:1 (2:0) na sztucznej murawie ChKS Łódź dwunastą drużynę V ligi – Pogoń Rogów. I znów lepiej pabianiczanie zaprezentowali się w pierwszej części gry, którą zakończyli bez straty gola.

Wynik meczu po upływie pół godziny otworzył Damian Kozłewski, który skwapliwie skorzystał z nieporadności bramkarza rywali. Potężnie z dystansu lewą nogą huknął Michał Kacprzyk, a odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował właśnie Kozłewski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy ponownie asystę zaliczył „Kapsel”, a na listę strzelców znów wpisał się „Koziołek”. Ten pierwszy popisał się crossowym podaniem, a drugi opanował piłkę, minął obrońcę rywali i wpakował piłkę do bramki.

Po przerwie do głosu doszli piłkarze Pogoni dyrygowani z ławki przez byłego mistrza Polski z Widzewem Łódź – Sławomira Gulę. Zaowocowało to wywalczeniem rzutu karnego. W pojedynku z Rzeźniczakiem górą okazał się zawodnik z Rogowa. Więcej bramek w drugiej części gry nie padło i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem lidera.

W meczu z Pogonią ponownie testowany był Robert Świątnicki. Tym razem zabrakło drugiego „Świętego”, czyli Łukasza Świętosławskiego, lecz nie oznacza to rezygnacji naszego klubu z tego zawodnika. Nieoficjalnie mówi się, że zdecydowanie bliżej mu do angażu we Włókniarzu, aniżeli pozostanie w Victorii Rąbień.

Skład Włókniarza: RzeźniczakJanasiak, P. Grącki, Dziuba, KacprzykTyczyński, I. Grącki, Sulima, ŚwiątnickiKozłewski, Kluch. Na zmiany: Jędras, Usiak.

12 lutego Włókniarz zagra z siódmą drużyną IV ligi – rezerwami ekstraklasowego Widzewa Łódź. Spotkanie to także odbędzie się na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi.