Piłkarską sobotę rozpoczną trzecioligowe piłkarki PTC, które o godz. 13.00 wybiegną na boisko w Skierniewicach, gdzie zmierzą się z liderem, miejscowym Wojownikiem.

Atrakcyjnie zapowiada się mecz przy Sempołowskiej i to z kilku powodów. Po pierwsze: „fioletowi” efektownie rozpoczęli rundę, ogrywając na wyjeździe łódzki Start aż 5:0. Po drugie: do Pabianic wróci ikona Włókniarza, obecnie trener Zawiszy II, czyli Jerzy Rutkowski. Po trzecie: w Rzgowie zimą doszło do kilku ciekawych powrotów i na boisku możemy zobaczyć weteranów mających za sobą grą w ekstraklasie i w drugiej lidze: Jarosława Soszyńskiego i Marcina Majewskiego. Po czwarte wreszcie: starcie z Zawiszą II to małe derby, bowiem w rzgowskim zespole aż roi się od wychowanków pabianickich klubów.

O godz. 16.00 w Tuszynie miejscowy MKS zagra z Włókniarzem. Choć to początek piłkarskiej wiosny, dla „zielonych” już zaczynają się przysłowiowe mecze o sześć punktów. MKS jest 9. (21 punktów), Włókniarz 12. (19 punktów). Jesienią przy Grota-Roweckiego górą byli pabianiczanie, wygrywając 3:1.

Niełatwa przeprawa czeka w Brzezinach piłkarzy GLKS-u Dłutów (początek meczu: sobota, godz. 16.00). Gospodarze zimą poważnie się dozbroili, bowiem do Brzezin wrócili weterani Tomasz Kaczmarek i Bogusław Saganowski, a także znany z boisk okręgówki Wojciech Janczak. Start jest 8. (22 pkt.), Dłutów 3. (33 pkt.).