Informcję prasową przygotował Łukasz Stencel z Urzędu Miejskiego, organizator turnieju:

W IV Otwartym Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pabianickiego z okazji obchodów VII Dni Powiatu Pabianickiego wzięły udział nie tylko drużyny z Pabianic, ale także ze Zgierza i Łodzi. W turnieju wystąpiła nawet drużyna kobieca „Perełki JR”, która podjęła rywalizację z drużynami męskimi.
W sobotę mecze grupowe wyłoniły 8 najlepszych drużyn, które przeszły do rundy finałowej. Były to zespoły: Ekipa Sprzątająca, U&P United, Dobrzynka Reserves, Galactic Football, Amnesia Squad, Boar Team, Cook Punchers, Polish Whisky. Podczas rozgrywek ciekawie było w grupie C, gdzie o awansie do rundy finałowej zdecydował dopiero lepszy bilans bramek pomiędzy drużynami Dobrzynka Reserves i Spirytusowe Duszki na korzyść tych pierwszych. Assassin's United na długo zapamięta mecz z Galactic Football. Ich bramkarz zakończył mecz złamaniem kości piszczelowej. Kontuzja zawodnika zakończyła mecz z wynikiem 2:1 dla Galactic.

W niedzielę zmierzyły się ze sobą ostatecznie drużyny, które awansowały do rundy finałowej. Zespoły podzieliły się na pary ćwierćfinałowe. Najciekawszy mecz ćwierćfinałowy to niewątpliwie spotkanie Galactic Football przeciwko Dobrzynka Reserves. Dopiero w końcówce meczu drużyna Galactic Football pokazała, na co ją stać, wygrywając 5:2. W innym bardzo wyrównanym ćwierćfinale U&P United pokonało 1:0 drużynę Ekipa Sprzątająca. Do półfinałów trafiły także zespoły Cook Punchers oraz Amnesia Squad.
Zwycięzcy ćwierćfinałów spotkali się ze sobą w półfinałach, w których U&P United uległo świetnie grającemu zespołowi Galactic Football, natomiast Amnesia Squad pokonała drużynę Cook Punchers.
W ostatniej fazie turnieju rozegrano 2 decydujące spotkania. W meczu o trzecie miejsce Cook Punchers pokonał drużynę U&P United 5:1. Natomiast w rozgrywce finałowej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Galactic, pokonując Amnesię Squad 3:2.

Bez wątpienia finał stał na wysokim poziomie. Emocje nie opuszczały boiska aż do samego końca. Amnesia walczyła do ostatnich minut, ale drużyna Galactic Football nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie zespół Galactic otrzymał zasłużony puchar starosty.

 

W składzie finalistów:

Galactic Football: Rafał Rejzner – Michał Mendak, Krzysztof Latuszkiewicz, Kamil Czekalski, Miłosz Mita, Sebastian Hauk, Tomasz Maciaszek, Hubert Małecki, Mateusz Przybylski, Dawid Bednarkiewicz.

Amnesia: Jarosław Gawlik – Przemysław Rosiński, Piotr Psuja, Kamil Kubiak, Bartosz Sendal, Daniel Wdowiak, Damian Jaworowski, Jakub Duszyński.