Może to ryzykowne twierdzenie, ale niezwykle udane derby Pabianic mogły dodać naszym piłkarzom niezłego kopa. W środę świetny mecz rozegrali piłkarze Włókniarza, a w sobotę PTC urwało punkty KS-owi Kutno, które wiosną tylko wygrywało.

Już pierwsza akcja gości przyniosła im gola. Do prostopadłego podania wyszedł Dawid Sulima, ale nie trafił w piłkę i tę przejął Damian Ziemniak, który nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki. W 5. minucie było 0:2. Lobem nad Sulimą popisał się Kamil Zagajewski. Obrońcy PTC wybili piłkę z bramki, ale uczynili to już za linią końcową. 60 sekund później powinno być 0:3, lecz w boczną siatkę główkował Jakub Kustra.

W 23. minucie Paweł Sobczak uprzedził na linii pola karnego Rafała Cukierskiego, a chwilę później Piotr Szynka popisał się świetnym strzałem z prawej strony pola karnego. Trafił w słupek. W 30. minucie piłkę spod nóg stopera z Kutna wyłuskał Igor Gwiazdowski i strzałem przy słupku zdobył kontaktową bramkę. Stracony gol podziałał na gości jak płachta na byka. Dwie dobre okazje zmarnował Zagajewski, jedną Kustra, a ten sam zawodnik trafił piłką w poprzeczkę. Gol dla lidera wisiał w powietrzu i padł – w 44. minucie, gdy Zagajewski wykorzystał błąd obrońcy PTC, który źle stopował podanie wzdłuż bramki.

Dwie minuty po przerwie ładną akcją z lewej strony popisał się Szynka, którego mierzony strzał po koźle wylądował przy dalszym słupku bramki kutnowian. Chwilę później w dobrej okazji znalazł się Kustra, lecz Sulima zdołał wybić piłkę na róg. W 65. minucie po centrze Mateusza Klinga, stoper z Kutna w ostatniej chwili „zdjął” piłkę z głowy Cukierskiemu. W kolejnej akcji już nic nie uratowało lidera. Kapitalnym krzyżowym przerzutem popisał się Jacek Hiler, a Szynka z lewej strony huknął nie do obrony w dalszy róg.

Potem przycisnęli kutnowianie, a „fioletowi” odgryzali się kontrami. Po jednej z nich Cukierski z bliska kopnął piłkę wysoko nad bramką. W 88. minucie Mariusz Jakubowski lekko trącił piłkę rzuconą za linię obrony, lecz Sulima popisał się refleksem i przerzucił piłkę nad poprzeczką. Do końca meczu oba zespoły próbowały wypracować klarowną okazję, lecz wynik nie uległ zmianie.

PTC – KS Sandbus Kutno 3:3 (1:3)

Gole: Gwiazdowski 30., Szynka 48., 66. - Ziemniak 2., Zagajewski 5., 44.

PTC: Sulima – Bartyzel, Ziółkowski, Pintera (46. Cholewiński), B. Znojek (46. Klimek) – Cukierski, Sikorski, Kling (67. R. Znojek), Szynka, Gwiazdowski – Hiler (84. Stuchała).

Kutno: Sobczak – Grzegorek, Kowalczyk, Skumórski, Mucha (54. Szymczak) – Kaczor, Ziemniak (67. Kierus), Jakubowski, Krzymieniewski – Zagajewski, Kustra.