Pogoń-Ekolog Zduńska Wola – Włókniarz Pabianice 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Grzegorz Gorący 27. min, 0:2 – Michał Kacprzyk 55. min (rzut karny), 1:2 – Adam Konieczny 57. min, 1:3 – Grzegorz Gorący 77. min

Po pięciu porażkach z rzędu „zieloni” jechali do Zduńskiej Woli na zaległy mecz 19. kolejki z Pogonią z nożem na gardle. Poza koniecznością zdobycia punktów niezbędnych w walce o utrzymanie, pabianiczanie mieli z rywalami do wyrównania porachunek z jesieni, kiedy tylko ze swojej winy stracili dwa punkty, remisując 2:2.

Do przerwy wszystko przebiegało zgodnie z planem, bo Włókniarz prowadził 1:0 po trafieniu Grzegorza Gorącego w 27. min. Napastnik „zielonych” zdobył gola głową po strzale z 8 metrów przy biernej postawie obrońców rywali. Gospodarze w pierwszej odsłonie tylko raz strzelali na bramkę Rzeźniczaka, kiedy po faulu na Pilsieckim uderzał Konieczny.

Dziesięć minut po przerwie rzut karny po faulu KrystianaGrzelaka na Gorącym pewnie wykonał Kacprzyk i było 2:0. Jednak już sto dwadzieścia sekund później Adam Konieczny dał rywalom bramkę kontaktową, wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Kamila Radomskiego.

Ostatecznie losy pojedynku dwadzieścia minut później rozstrzygnął ten, który rozpoczął strzelanie i miał udział przy wszystkich bramkach – Grzegorz Gorący. Kapitan „zielonych” zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i zapewnił cenną wygraną 3:1.

Dzięki tej wygranej Włókniarz wciąż jest 15., ale zmniejszył dystans do Pogoni, która jest 12. do 3 punktów, a „zieloni” mają jeden mecz rozegrany mniej.

Włókniarz:Rzeźniczak - Klimek, Piotrowski, I. Grącki, Stępiński - Usiak (87. min, Madaj), Bogdan, Janasiak (46. min, Urbaniak), Kacprzyk - Olszewski (70. min, Kulik), Gorący (90. min, Rutkowski).

Żółte kartki: Stępiński, Kacprzyk, Bogdan, I. Grącki, Urbaniak.

W sobotę kolejny ważny mecz, podopieczni Piotra Grąckiego zagrają o godz. 17.00 w Piotrkowie Trybunalskim z 9. Concordią.