„Zieloni” rozpoczęli z dużym animuszem. W 4. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Klimek, lecz uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką. Cztery minuty później Mateusz Seliwiorstow wyciął równo z trawą wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości. Wydawało się, że arbiter Jarosław Różycki sięgnie po czerwoną kartkę (do czego miał pełne prawo), lecz na szczęście dla pabianiczan skończyło się na żółtym kartoniku. Defensywa Włókniarza wyciągnęła wnioski z tej sytuacji, bowiem do końca meczu goście właściwie nie stworzyli żadnej klarownej okazji.

W 10. minucie Krzysztof Rudzki popisał się płaskim strzałem z 16 metrów i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Pięć minut później goście o mały włos strzeliliby samobója, lecz piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał na linii obrońca. W 18. minucie Patryk Olszewski biegł z piłką samotnie przez pół boiska, lecz zamiast podciąć futbolówkę nad bramkarzem, kopnął wprost w niego.

W 25. minucie było już 2:0. Sebastian Stępiński zamykał dośrodkowanie Klimka z prawej strony. Pierwszy strzał bramkarz jeszcze obronił, ale przy dobitce pod poprzeczkę nie miał szans. W 39. minucie przytomne zagranie Michała Kacprzyka wykorzystał Klimek, łapiąc bramkarza na wykroku.

Siedem minut po zmianie stron, po kornerze bitym przez Olszewskiego, znów groźnie główkował Klimek, lecz piłkę zatrzymał stojący na linii obrońca. Pomocnik Włókniarza dopiął swego pięć minut później. Kolejna wrzutka Olszewskiego z rogu spadła pod nogi Klimka, który mocnym strzałem ustalił wynik meczu. Szansę miał jeszcze Dawid Złowodzki, lecz jego strzał z 18 metrów o milimetry minął okienko bramki gości.

Włókniarz umocnił się na pozycji lidera A Klasy, ma już siedem punktów przewagi nad UKS-em SMS. To właściwie rozstrzyga kwestię awansu do V ligi.

Włókniarz – UKS SMS Łódź 4:0 (3:0)

Gole: Rudzki 10., Stępiński 25., Klimek 39., 57.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek (89. Froncala), Rudzki, Złowodzki (86. Janasiak), Kacprzyk, Olszewski, Stępiński (66. Sumera) – Usiak (77. Madaj).