Włókniarz Pabianice – Jutrzenka Warta 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Artur Kulik 14. min, 2:0 – Patryk Olszewski 78. min, 3:0 – Patryk Olszewski 90+1 min

„Zieloni” zaatakowali już od pierwszych minut. W 6. min sprzed pola karnego uderzał Urbaniak, ale w sam środek bramki. Dwie minuty później mogło być 1:0, ale Kulik z bliska chybił głową.

Włókniarz dopiął swego po niespełna kwadransie. Po podaniu Gorącego z dość ostrego kąta piłkę przy słupku zmieścił Kulik, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po objęciu prowadzenia „zieloni” cofnęli się, ale rywale nie potrafili poważnie zagrozić naszej bramce. W pierwszej połowie warty odnotowania był jeszcze tylko strzał głową Gorącego, który w 27. min trafił wprost w ręce bramkarza.

W 56. min Bogdan wykorzystał błąd bramkarza i dograł do Kulika, ale ten przy asyście obrońcy wślizgiem uderzył obok bramki. Trzy minuty później Bogdan obsłużył „Kornika” jeszcze lepszym podaniem, ale napastnik Włókniarza zmarnował sytuację sam na sam, trafiając wprost w bramkarza.

Nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem meczu na murawie zameldował się Olszewski i jak się okazało, był to kluczowy moment. W 78. min „Ucho” przyjął piłkę na klatkę po dalekim wykopie Rzeźniczaka i wypuścił po skrzydle Usiaka. Prawy pomocnik wbiegł z piłką w pole karne i odegrał do Olszewskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później z dużymi problemami bramkarz Warty wybronił strzał głową Klimka po rzucie rożnym.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Olszewski postawił kropkę nad „i”. Tym razem sam zbiegł z piłką z lewego skrzydła, wbiegł w pole karne i mierzonym strzałem po długim rogu ustalił wynik spotkania na 3:0. Dwie minuty później na 4:0 podwyższyć mógł Gorący, ale jego strzał z woleja zatrzymał się na bocznej siatce.

Włókniarz: Rzeźniczak – Klimek, Rutkowski, Piotrowski, Stępiński – Bogdan, I. Grącki (85. min, Ciszewski), Urbaniak, Kacprzyk (71. min, Usiak) – Gorący, Kulik (67. min, Olszewski).

Żółta kartka: I. Grącki.

Dzięki tej wygranej i porażkach bezpośrednich rywali „zieloni” awansowali na 12. miejsce. W ostatniej kolejce Włókniarz zmierzy się z mającym punkt mniej Borutą Zgierz.