Zawodnicy zostali poddani testom szybkościowym i czysto piłkarskim. Musieli zmierzyć się z biegiem na 30 metrów, kopertą, żonglerką, „klepką” oraz strzałami, a na koniec rozegrali gierkę z czterema innymi pabianiczanami, na co dzień trenującymi w Widzewie.

Po testach trener zaproponował podjęcie treningów jednemu z chłopców – Kacprowi Beze (rocznik 2002), który jak się okazało dotychczas trenował we Włókniarzu pod okiem Wiesława Wragi. Jak zapewnił trenera ojciec chłopca, od nowego tygodnia z chęcią podejmie on już treningi w łódzkim klubie.

Widzew 2000 z pabianiczanami w składzie ma na swoim koncie kolejny sukces. Ostatnio triumfował w Łęczycy w turnieju halowym Włókniarz Cup organizowanym przez Włókniarz Zgierz. W turnieju wystąpiło 9 drużyn. Łodzianie wygrali grupę B, wyprzedzając m.in. Lechię Tomaszów Maz. W półfinale Widzew pokonał 3:0 Metalowca Łódź, a w finale po rzutach karnych okazał się lepszy od Lidera Włocławek (2:2, karne 5:4). Z pabianiczan w turnieju zgrali: Konrad Cieślak, Kacper Dziuba i Krystian Adamiak.