Pierwszym rywalem „zielonych” była piąta drużyna sieradzkiej „okręgówki” – LKS Kobierzycko. Podopieczni Leszka Rosińskiegowygrali 4:2 (3:0), a pierwsze trafienie w nowym roku zanotował Damian Kozłewski.

Zawodnicy Włókniarza szczególnie dobrze zaprezentowali się w pierwszej odsłonie, która zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem. Gole w pierwszej połowie strzelali: Kozłewski (10. min), Adrian Usiak (35. min) oraz Rafał Sulima (37. min).

Po przerwie nastąpiło kilka zmian w drużynie, a przeciwnicy mocnej zaatakowali. Druga część meczu zakończyła się skromnym zwycięstwem rywala, w stosunku 2:1. Gole dla przeciwnika zdobyli Robert Kolasa(55. min) oraz testowany Łukasz Mizerski (58. min). Dla pabianiczan jedyną bramkę w drugiej połowie na dziesięć minut przed końcem meczu strzelił Marcin Kluch.

W spotkaniu tym w naszym zespole testowanych było dwóch zawodników o zbliżonych nazwiskach, mianowicie Łukasz Świętosławskioraz Robert Świątnicki. Pierwszy to 28-letni obrońca, który trenuje z zespołem od początku przygotowań (szerzej pisaliśmy o nim w poprzednim numerze Życia Pabianic), drugi zaś to niespełna 22-letni lewy pomocnik, który jesień sezonu 2010/11 spędził w drużynie Młodej Ekstraklasy łódzkiego Widzewa. W tych rozgrywkach zaliczył jedynie 10 minut w meczu pierwszej kolejki. Natomiast w poprzednim sezonie zawodnik ten grał w IV-ligowej Zawiszy Rzgów. W meczu z Kobierzyckiem Świątnicki zanotował nawet asystę przy golu Rafała Sulimy. Obaj testowani zaprezentowali się z dobrej strony i czas pokaże, czy na stałe dołączą do kadry zespołu z Pabianic.

Jeśli chodzi o zespół rywali, to najbardziej znanym zawodnikiem w ich szeregach był 32-letni Brazylijczyk – Fabiano Andrade Valente, który w przeszłości występował m.in. w drugoligowej Piotrcovii Piotrków Tryb. oraz ŁKS-ie Łódź, zaś przez ostatnie lata związany był z III-ligową Wartą Sieradz. Testowani w LKS-ie w tym meczu byli: znany z III-ligowych boisk Michał Stolarski (w przeszłości Pogoń Zduńska Wola oraz Warta Sieradz) oraz młodzi - Łukasz Mizerski (również z Warty) i Sebastian Czekalik (z LKS Tubądzin).

Włókniarz: KubasiewiczK. Kita, P. Grącki, Dziuba, KacprzykTyczyński, Sulima, Usiak, ŚwiątnickiKozłewski, Wielemborek. Na zmiany: Świętosławski, Janasiak, Jędras, Kluch.

Kobierzycko: Kwiatkowski - Majewski, Kolasa, Kosatka, Owczarek - Budziak, Fabiano Valente, A. Kaczmarek, Stolarski - Mizerski, Ł. Kaczmarek. Na zmiany: Kurzawa, Czekalik.