Kolejarz Łódź – Włókniarz Pabianice 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 – Ireneusz Grącki 25. min, 0:2 – Damian Kozłewski 55. min, 0:3 – Grzegorz Gorący 70. min, 0:4 – Damian Kozłewski 78. min.

Gdyby pabianiczanie mieli lepiej nastawione celowniki, mogliby zdobyć nawet dwa razy tyle bramek. Od początku meczu to Włókniarz dyktował warunki gry, utrzymując się przy piłce przez większą część gry. Pierwsza połowa zakończyła się jednak skromnym prowadzeniem 1:0 po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Ireneusza Grąckiego w 25. min. W tej części meczu także gospodarze mieli swoją jedyną właściwie w meczu dogodną okazję. W końcówce pierwszej połowy skorzystali z prezentu „zielonych” i ruszyli z szybkim kontratakiem, który zakończył się pojedynkiem sam na sam z Rzeźniczakiem. Młody golkiper Włókniarza wyszedł jednak z tego starcia obronną ręką.
Po przerwie gospodarze opadli już z sił, a kolejne bramki dla „zielonych” wydawały się kwestią czasu. Dziesięć minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Damian Kozłewski. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu trzecią bramkę dla pabianiczan zdobył Grzegorz Gorący, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Włókniarza. Po ośmiu minutach wynik na 4:0 ustalił Kozłewski, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. „Koziołek” był nawet bliski ustrzelenia hat-tricka, jednak we wcześniejszej fazie meczu na przeszkodzie uderzonej przez niego piłce stanęła poprzeczka.
Trener Leszek Rosiński nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodników, którzy tego dnia okazali się co najmniej klasę lepsi od swoich rywali. – Mimo, iż popisaliśmy się tylko 50% skutecznością, to wynik 4:0 i tak robi wrażenie – podsumował występ swoich podopiecznych.

Po raz kolejny potknął się natomiast wicelider. Tym razem Górnik Łęczyca zremisował na wyjeździe 1:1 z LKS Gałkówek (taki sam wynik wiosną zanotował tam Włókniarz) i ma już 10 punktów straty do naszej drużyny.

Włókniarz: RzeźniczakJędras (75. min, K. Kita), Dziuba, Bednarczyk, JanasiakKulik, I. Grącki (60. min, Usiak), Gorący, TyczyńskiKozłewski (80. min, Kaczor), Sulima (60. min, Kluch).

Żółte kartki: Jędras, Kluch.

W najbliższym tygodniu Włókniarz rozegra aż dwa spotkania. W środę o godz. 17.00 „zieloni” podejmą u siebie 5. LKS Różycę, zaś w niedzielę o godz. 17.30 zmierzą się na wyjeździe z 4. Stalą Głowno.