Przed meczem wyszło na jaw, że sędzia, który miał poprowadzić sobotni mecz, pokpił sprawę i zamiast biegać w upale, wolał... wypocząć podczas weekendu. W zaistniałej sytuacji w rolę pana z gwizdkiem wcielili się: Radomir Znojek (pierwsza połowa) i Paweł Hetmanek (drugie 45 minut). Ten drugi sędziował z niezwykłą gracją, w klapkach dzielnie krocząc w środkowym kole boiska.

Już w 5. minucie Łukasz Sikorski huknął z dystansu, a piłka po rykoszecie zaskoczyła golkipera Orła. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 36. minuty, gdy Rafał Cukierski płaskim strzałem wykończył zespołową akcję „fioletowych”. Tuż przed przerwą po kombinacyjnej akcji z Jackiem Hilerem, Paweł Hetmanek ładnie podciął piłkę nad golkiperem Orła i było 0:3. W 64. minucie ładnym strzałem z daleka popisał się Andrzej Załoga i w ten sposób padł honorowy gol dla Orła. PTC nie rezygnowało i dobijało rywala. W 66. minucie po indywidualnej akcji trafił Radomir Znojek, a 180 sekund później Piotr Szynka niczym profesor wykorzystał sytuację sam na sam. W 79. minucie świetną akcję Szynki z Kamilem Jabłońskim wykończył Mateusz Pietras. „Fioletowym” nie dość było goli. Najpierw pięknie z dystansu uderzył Łukasz Sikorski, a potem R. Znojek trafił do siatki po zagraniu Szynki. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali jeszcze: Cukierski, Hetmanek (obaj w pierwszej połowie) i Szynka, a po strzale Pietrasa piłkę zmierzającą do bramki wybił Dawid Cander.

Ponieważ Orzeł uzbierał tylko 10 zawodników, musiał brać „pożyczkę” z PTC. Trener Tomasz Stolarczyk ulitował się na Wojciechem Kubiakiem i odstąpił mu trzech graczy.

Gole: A. Załoga 64. - Sikorski 5., 82., Cukierski 36., Hetmanek 45+1., R. Znojek 66., 87., Szynka 69., Pietras 76.

Orzeł: Bogdan – Wąs, P. Załoga, Cander, Rykała – Kukieła, A. Załoga, Morou, Just – Wiatr. Grało też trzech graczy z PTC: Piasecki, Stuchała i B. Znojek.

PTC: Stolarczyk – Furtak, Kaźmierczak, B. Znojek, Stuchała – Cukierski, Sikorski, Hetmanek, Jabłoński, Gwiazdowski – Hiler. Na zmiany: Wilczyński, R. Znojek, Szynka, Ziółkowski, Pietras.