W meczu z Górnikiem w drużynie PTC zadebiutował pozyskany z Kolejarza Łódź 20-letni Łukasz Madajczyk, który w 87. minucie zmienił Piotra Szynkę. Madajczyk to wychowanek Kolejarza, który w kadrze seniorów zespołu z Łodzi znajdował się w sezonach 2008/09 i 2009/10, posmakował więc gry w IV lidze. Jest to zawodnik dość uniwersalny, może grać na prawej pomocy, jako ofensywny pomocnik lub napastnik. Urodził się 26 sierpnia 1990 roku, co jest dość ważne, bowiem w bieżącym sezonie będzie jeszcze uznawany jako młodzieżowiec. Ma 182 cm wzrostu i waży 78 kg.

Ponadto barw „fioletowych” bronić będzie zaledwie 17-letni Krystian Bargiel, prywatnie brat innego pomocnika PTC – 22-letniego Rafała. Jest to młody pomocnik, który dotychczas występował w zespołach juniorskich rywala zza miedzy. Krystian urodził się 26 października 1993 roku.
 
Do kadry pierwszego zespołu włączonych zostało także dwóch młodych piłkarzy z rocznika 1991, kończących wiek juniora – Adama Wilczyńskiego i Mateusza Klinga. Obaj wystąpili we wczorajszym meczu z Górnikiem. Dla Adama, który przebywał na boisku przez całą pierwszą połowę, był to debiut w oficjalnym meczu seniorów i wypadł w nim całkiem nieźle. Wilczyński jest wychowankiem PTC i urodził się 20 października 1991 roku. Mateusz Kling natomiast urodził się 21 września 1991 roku i jest ofensywnym pomocnikiem, może też grać w ataku, gdzie występował wczoraj przez całą drugą połowę. Swoje pierwsze kroki Kling stawiał w młodzieżowych grupach Włókniarza, jednak od kilku lat grał już w juniorach PTC, gdzie obok m.in. Piotra Szynki był jedną z wiodących postaci.
 
Wiadomo już także, że do PTC nie trafi nikt z trzech testowanych piłkarzy GLKS Dłutów. Ani pomocnicy: Łukasz Sikorski (ur. 17 września 1983 roku) i Piotr Psuja (ur. 5 czerwca 1988 r.), ani też napastnik Przemysław Miszczak (ur. 24 lutego 1989 r.) nie zasilą szeregów klubu z ul. Sempołowskiej.
 
Oprócz wspomnianych wyżej, „fioletowi” testowali latem jeszcze trzech piłkarzy: obrońcę Burzy – Arkadiusza Cholewińskiego, a także bramkarza i obrońcę, których nazwisk trener Andrzej Dobroszek nie chciał zdradzić. Jeśli chodzi o Cholewińskiego, to na tę chwilę nie wiadomo, czy powróci on do klubu, którego jest wychowankiem. Transfer tajemniczego bramkarza jest raczej nierealny, ponieważ  PTC ma w swojej kadrze czterech (!) równorzędnych bramkarzy: oprócz młodego Wilczyńskiego także doświadczonego 37-letniego Wojciecha Sucheckiego oraz 24-letniego Marcina Świercza i 23-letniego Marcina Kowalskiego. Jeśli chodzi natomiast o testowanego obrońcę, to nie spełnił on pokładanych nadziei, jednak być może będzie jeszcze sprawdzany w przyszłości.
 
We wtorek 31 sierpnia w papierowym wydaniu Życia Pabianic ukaże się szczegółowy Skarb Kibica zawierający kadry, terminarze oraz transfery do i z obu naszych klubów.