Wąska kadra „fioletowych” to już przeszłość. Od ubiegłego tygodnia nad Dobrzynką przebywa czwórka zawodników – młodzieżowców Tereka Grozny. Jak znaleźli się w Pabianicach?

- Wieści o naszych kłopotach kadrowych dotarły do naszego wychowanka, Marcina Komorowskiego, który postanowił pomóc – mówi Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłkarskiej PTC. - Marcin popytał w swoim klubie, Tereku Grozny, czy byliby chętni młodzieżowcy na wyjazd do Polski. Zgodziło się czterech.

Dość długo trwało załatwianie formalności pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a jego rosyjskim odpowiednikiem. Certyfikaty zawodników dotarły do Pabianic we wtorek.

- Potwierdziłem już nowych piłkarzy w Łódzkim Związku Piłki Nożnej. Będą mogli zagrać w sobotnim meczu z Zawiszą II Rzgów. Są wypożyczeni do końca rundy wiosennej – informuje Kopa. - Perełką jest zwłaszcza ofensywny pomocnik Brazylijczyk, Marcao. To kuzyn Mauricio, grającego przez kilka lat w Tereku, teraz zawodnika Zenita Sankt Petersburg.

Marcao ma 18 lat. Pozostali to Rosjanie z rocznika 1996. Grają na pozycji bramkarza, środkowego obrońcy i lewego pomocnika.