Krośniewianka Krośniewice - Włókniarz Pabianice 1:5 (0:3)
Bramki dla Włókniarza: Rafał Sulima (dwie), Krystian Wielemborek, Marcin Kluch, Michał Kacprzyk.

 

Pabianiczanie mogli wygrać ten mecz nawet wyżej, ale nawet taki rozmiar wygranej robi wrażenie. Rozbici gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę.
 
Skład Włókniarza: Damian Rzeźniczak - Przemysław Kłucjasz, Piotr Grącki, Łukasz Jędras (60.min, Bartosz Surowy), Michał Kacprzyk – Bartłomiej Janasiak, Rafał Sulima, Ireneusz Grącki, Artur Kulik (46. min, Bartosz Dziuba) – Marcin Kluch (60. min, Rafał Kłucjasz), Krystian Wielemborek.
 
W spotkaniu z Krośniewianką wystąpiło aż sześciu nowych zawodników, a trzech z nich wpisało się na listę strzelców. Nowe twarze przy ul. Grota –Roweckiego to przede wszystkim wychowankowie klubu powracający do swojego macierzystego klubu po okresie bardziej lub mniej udanej gry w innych zespołach. I tak obronę drużyny prowadzonej przez Leszka Rosińskiego wzmocnili popularni „Kapsel”, czyli Michał Kacprzyk (ur. 27 lipca 1982 r.) oraz „Sowa” czyli Mateusz Sowiński (ur. 18 lipca 1986 r.). Pierwszy w poprzednim sezonie wystąpił w 17 meczach IV-ligowej Zawiszy wszystkie zaliczając w komplecie, w których zdobył jedną bramkę i zgromadził  sporo, bo 6 żółtych kartek. Drugi natomiast wystąpił w 15 meczach tego samego zespołu, 14 z nich zaliczając w komplecie i zdobywając jedną bramkę oraz gromadząc aż 9 żółtych kartek.
 
Z Zawiszy Rzgów przyszli ponadto nominalny napastnicy: Rafał Sulima i Krystian Wielemborek. Sulima to wychowanek PTC urodzony 11 sierpnia 1985 roku. W poprzednim sezonie wystąpił w 17 meczach Zawiszy (8 w pełnym wymiarze czasowym) i zdobył 4 bramki. Dwukrotnie karny był również żółta kartką. „Borek” natomiast urodził się 3 września tego samego roku i w poprzednim sezonie rozegrał jedynie 8 spotkań w IV lidze (4 w pełnym wymiarze), gdyż długo zmagał się z kontuzją. Zdołał w nich jednak zdobyć aż 3 bramki co pokazuje jego duży potencjał. Dwukrotnie karny był żółtą, a raz czerwoną kartką. Wielemborek jest wychowankiem Sokoła Aleksandrów Łódzki, którego barwy reprezentował do końca rundy jesiennej sezonu 2006/07. Później przeniósł się do Zawiszy Rzgów trenowanej przez Jerzego Rutkowskiego, gdzie przez pierwsze dwa sezonu grał w lidze okręgowej, a po uzyskaniu awansu przez kolejne dwa w IV lidze.
 
Wreszcie szósty zawodnik reprezentujący ostatnio barwy Zawiszy – Bartosz Dziuba. Jest to urodzony 13 grudnia 1983 roku obrońca, który postanowił wznowić treningi. Bowiem ostatni czynny sezon dla wychowanka „zielonych” to runda jesienna sezonu 2008/09 spędzona w IV-ligowej Zawiszy, po której postanowił odpocząć trochę od piłki.
 
Najciekawszym transferem jest jednak powrót do klubu po równych 10 latach Ireneusza Grąckiego. Ostatnim sezonem gry w barwach Włókniarza dla urodzonego 7 grudnia 1979 roku pomocnika była bowiem runda jesienna sezonu 2000/01. Późnej Irek grał w Stali Głowno (wiosna 2000/01 i cały sezon 2001/02 po którym wywalczono awans do III ligi i runda jesienna 2002/03), ŁKS-ie Łódź (wiosna 2002/03, rozegrał 8 meczów w „starej” II lidze), ponownie Stali Głowno (sezony 2003/04, 04/05 i 05/06 – wszystkie w III lidze), Sokole Aleksandrów Łódzki (sezony 2006/07 – awans do III ligi i 07/08 – awans do II ligi oraz jesień sezonu 2008/09) i Warcie Sieradz (wiosna sezonu 2008/09 i cały sezon 2009/10). W poprzednim sezonie wystąpił w 19 meczach, w których zdobył 1 bramkę i dwukrotnie karany był żółtą kartką. Z pewnością piłkarz, który zaliczył epizod na drugim poziomie rozgrywkowym i spędził większość kariery poziom niżej, a także aż trzykrotnie poczuł smak awansu może rozbudzić nadzieję wśród kibiców „zielonych”.
 
Całą stawkę uzupełnia powracający z wypożyczenia do Orła Piątkowisko 20-letni boczny pomocnik – Bartłomiej Janasiak.
 
Dobrą informacją jest również to, że do gry w drużynie seniorów zgłoszonych zostało większość zawodników z drużyny juniorów, która w nadchodzącym sezonie występować będzie w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych. Kilku z nich ma już za sobą debiut w lidze w zespole seniorów, m.in. Damian Rzeźniczak, Sebastian Bednarczyk, Patryk Olszewski, Mateusz Kosmala, czy Przemysław Kita. Inni jeśli występowali w seniorach to były to mecze Pucharu Polski. Największe szanse na grę mają obecnie bramkarz Damian Rzeźniczak i obrońca Bartosz Surowy (obaj zagrali w pierwszym meczu ligowym przeciwko Krośniewiance), a także próbowany w sparingach Przemek Kita.
 
Klub opuścili natomiast Paweł i Andrzej Załoga, którzy swoją karierę kontynuować będą w A-klasowej Tęczy Brodnia, gdzie spotkają się z byłymi piłkarzami Włókniarza – Dawidem Wojciechowskim i przede wszystkim grającym trenerem tego zespołu – Piotrem Urbaniakiem. Do beniaminka z Rąbienia odszedł zaś Kamil Pietraszewski. Mający ochotę na powrót po dwóch latach do „okręgówki” GLKS Dłutów wzmocnili natomiast Mateusz Jakubowski i Przemysław Rosiński. Bez klubu obecnie natomiast jest Bartosz Sendal.
 
Warto dodać, iż z powodu mniej lub bardziej poważnych kontuzji wciąż do gry niezdolni są Mateusz Antoniak, Kamil Zieja, Mariusz Maras i Piotr Urbaniak, a Damian Kozłewski przebywa obecnie za granicą.
 
Obecna kadra Włókniarza naprawdę robi wrażenie i wydaje się, że wstyd byłoby w takim składzie nie wywalczyć tak upragnionego od paru lat awansu. Nie ma jednak co zapeszać, czas pokaże, czy piłkarze o wysokich indywidualnie umiejętnościach będą potrafili stworzyć drużynę. Inauguracja wypadła obiecująco, ale jak wiadomo przy Grota –Roweckiego kryzys następuje zazwyczaj na wiosnę. Póki co trzeba jednak dobrze zaprezentować się jesienią.
 
We wtorek 31 sierpnia w papierowym wydaniu Życia Pabianic ukaże się szczegółowy Skarb kibica zawierający kadry, terminarze oraz transfery do i z obu naszych klubów.