Pogoń Rogów – Włókniarz Pabianice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – bramka samobójcza 35. min, 0:2 – Ireneusz Grącki 48. min (rzut wolny).

Choć pierwsi w tabeli „zieloni” podejmowali przedostatnią Pogoń Rogów, to spotkanie to do najłatwiejszych nie należało. Pogoń bowiem, jeśli zdobywa w tym sezonie punkty, to tylko i wyłącznie u siebie. Na specyficznym Stadionie Leśnym w Rogowie w tym sezonie polegli już m.in. Kolejarz i Polonia Andrzejów, a Górnik Łęczyca wywalczył jedynie bezbramkowy remis.
Włókniarzowi także nie najlepiej układało się od początku. W pierwszych minutach dogodnych okazji nie wykorzystali Ireneusz Grącki oraz Bartosz Dziuba i na kolejne 30 minut mecz się wyrównał. Upragnione prowadzenie udało się uzyskać na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to dośrodkowanie z prawej strony Krystiana Wielemborka efektownie do własnej bramki obok bezradnego golkipera skierował niefrasobliwie interweniujący obrońca Pogoni. Trzy minuty po przerwie precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego z rzutu wolnego tuż przy lewym słupku popisał się Ireneusz Grącki i było 2:0. Po tym trafieniu gra wyraźnie się uspokoiła. Gospodarze mieli jedną okazję do zdobycia bramki, ale świetnie w sytuacji sam na sam zachował się Damian Rzeźniczak. Natomiast Włókniarz mógł jeszcze podwyższyć, ale zarówno po strzałach Marcina Klucha, jak i Artura Kulika zabrakło trochę szczęścia i wynik nie uległ już zmianie.

Włókniarz: Rzeźniczak - Sowiński, Jędras, Dziuba (46. min, Urbaniak), Kacprzyk - Tyczyński (70. min, Usiak), Janasiak, I. Grącki, Kulik - Kozłewski (46. min, Kluch), Wielemborek (76. min, R. Kłucjasz).

W najbliższą sobotę przy ul. Grota - Roweckiego odbędzie się mecz na szczycie pomiędzy liderującym Włókniarzem i zajmującym drugą lokatę Górnikiem Łęczyca. Początek spotkania o godz. 14.30.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: MKS 2000 Tuszyn – LKS Różyca 3:4, Orzeł Parzęczew – Victoria Rąbień 2:7, LKS Gałkówek – Krośniewianka Krośniewice 0:2, GKS Bedlno – KKS Koluszki 4:2, AZS WSEZ Kolejarz Łódź – MKS II Kutno 2:0, Stal Głowno – Górnik Łęczyca 1:2, Sokół II Aleksandrów Łódzki – Polonia Andrzejów 1:2.