UKS SMS Łódź – Włókniarz Pabianice 1:3 (1:0)

Bramki dla Włókniarza: Artur Kulik 52. min, Patryk Olszewski 53. min, Patryk Olszewski 69. min

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy byli stroną dominującą. Włókniarz zaś próbował grać z kontry. W 10. min ogromny błąd popełnił Stępiński, który po długim podaniu podał piłkę wprost do napastnika rywali, a ten nie miał problemów z pokonaniem Rzeźniczaka w sytuacji sam na sam. Po kwadransie Stępiński popędził lewą stroną i wyłożył futbolówkę przed pole karne Kacprzykowi, ale ten strzelał lewą, zamiast prawą nogę i piłka wylądowała… na aucie. W odpowiedzi w 17. min po wrzutce z prawej strony tuż nad poprzeczką z bliska główkował napastnik z Łodzi.

W 25. min strzelał Kulik, ale bramkarz SMS-u był czujny i pewnie chwycił futbolówkę. Już po pół godzinie gry trener Jacek Włodarczewski dokonał pierwszej korekty, wprowadzając Piotrowskiego w celu uspokojenia gry w „tyłach” w miejsce wyraźnie przechodzącego obok meczu Węglewskiego. W 33. min rzut wolny z 25 metrów wykonywał Kacprzyk, a jego soczyste uderzenie trafiło w słupek i wróciło na plac gry.

W samej końcówce mocniej przycisnęli „zieloni”, którzy wyraźnie z minuty na minutę się rozkręcali, a rywale wyraźnie gaśli. W 42. min z linii pola karnego lewą nogą uderzał Olszewski, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz rywali, który sparował na rzut rożny piłkę zmierzającą w okienko. Po rzucie rożnym z bliska ponownie strzelał Olszewski, ale ponownie górą był bramkarz. W ostatniej minucie pierwszej połowy po dośrodkowaniu Kacprzyka za słabo na bramkę uderzał Kulik.

Siedem minut po wznowieniu gry Olszewski przeprowadził rajd lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Kulikowi, któremu pozostało jedynie dostawić nogę i mieliśmy remis. Nie minęło sześćdziesiąt sekund i Olszewski przejął złe podanie stopera rywali, wbiegł w pole karne i sam wymierzył sprawiedliwość, wyprowadzając Włókniarz na prowadzenie.

Z minuty na minutę atmosfera na boisku stawała się coraz bardziej nerwowa, a sędzia nie do końca umiał nad nią zapanować. W efekcie w 58. min z czerwoną kartką za kopnięcie rywala bez piłki dostał Kulik. Siedem minut później z woleja nad poprzeczką z 10 metrów strzelał Sumera. W 69. min po podaniu z głębi pola Olszewski trącił piłkę w powietrzu, a ta wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza i mieliśmy już 3:1.

W 72. min na trybuny odesłany został trener Jacek Włodarzewski nie wytrzymał nerwowo jednostronnego prowadzenia zawodów przez sędziego i wykopał piłkę poza boisko. Sędzia bowiem non-stop kartkował zawodników Włókniarza, a wobec zawodników gospodarzy za takie same przewinienia był wyrozumiały. W 74. min siły się wyrównały, po tym jak za drugą żółtą z czerwoną kartką wyleciał zawodnik gospodarzy.

Czternaście minut przed końcem meczu tuż obok słupka uderzał Kacprzyk, a w 83. min jego uderzenie z ostrego kąta dobrze na rzut rożny sparował bramkarz. W odpowiedzi w 86. min najwyższym kunsztem bramkarskim po strzale z rzutu wolnego popisał się Damian Rzeźniczak. Już w doliczonym czasie gry arbiter wyrzucił z boiska jeszcze po jednym zawodniku z obu zespołów, po tym jak wykonujący rzut wolny Kacprzyk uciął sobie pogawędkę z kapitanem rywali, w której obaj używali niezbyt wyszukanych słów.

Co ciekawe, sędzią liniowym w tym meczu był były zawodnik juniorów Włókniarza – Kacper Modrzejewski (rocznik 1993).

Włókniarz: RzeźniczakRutkowski, Seliwiorstow, Kosmala – Kulik, Urbaniak (74. min, Usiak), Węglewski (30. min, Piotrowski), Olszewski (90+3 min, Rudzki), Stępiński, Kacprzyk – Sumera (88. min, Madaj).

Żółte kartki: Kosmala, Kacprzyk, Kulik.

Czerwone kartki: 58. min Kulik, 90+ 1 min Kacprzyk.

W środę o godz. 15.00 Włókniarz podejmie u siebie w ramach III rundy okręgowego pucharu Polski Zawiszę II Rzgów, a w sobotę o godz. 15.30 do Pabianic przyjedzie Iskra Dobroń. (mat)

***

Pozostałe wyniki drużyn z naszego powiatu: GKS Ksawerów – Kobra Leźnica Wielka 4:2, RKS Łódź – Jutrzenka Bychlew 1:1, Orzeł Piątkowisko – Burza Pawlikowice 2:0, Iskra Dobroń – Sparta Łódź 1:1.

Po 7. kolejkach z kompletem 21 punktów w tabeli prowadzi Włókniarz, GKS Ksawerów jest 4. z 15 punktami (tyle samo co 2. Orlik Sobień i 3. UKS SMS Łódź), Iskra jest 5. (11 pkt.), Jutrzenka 7. (7 pkt.), Orzeł 8. (6 pkt. i mecz mniej), Burza 11. (3 pkt. i mecz mniej).