Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Przy czym Janas wykupił swój kontrakt, w którym znajdowała się klauzula dwunastomiesięcznego wypowiedzenia.

 
- Widzew ma konkretne plany i potrzeba ogromnej mobilizacji po stronie drużyny, trenerów i części organizacyjnej klubu, by je zrealizować. Dlatego musimy mieć trenera, który będzie się koncentrował na naszych celach i rozwoju drużyny – skomentował sytuację na łamach strony Widzewa prezes zarządu - Marcin Animucki.
 
Do czasu poznania nowego trenera (decyzja ma być podjęta do końca tygodnia) treningi prowadzić będą dotychczasowi asystenci Janasa - Piotr Stokowiec i Marcin Węglewski.
 
Od pewnego czasu głośno było o rozmowach Janasa z prezesem Polonii Warszawa – Józefem Wojciechowskim i z pewnością już wkrótce pabianiczanin skieruje swoje kroki do Warszawy. Jaką funkcję będzie spełniał w warszawskim klubie, zależy od tego, czy trenerem pozostanie Jose Maria Bakero. Jeśli trener Bakero odejdzie, Janas poprowadzi zamiast niego drużynę. Jeżeli Hiszpan zostanie na stanowisku, Janas będzie wiceprezesem do spraw sportowych.
 
Janas od stycznia 2009 roku prowadził Widzew Łódź i dwukrotnie awansował z tym klubem do ekstraklasy (raz Widzew został zdegradowany przez PZPN).