Supersnajper PTC – Piotr Szynka wreszcie trafił do III-ligowego Zawiszy, z którym trenował od początku przygotowań przed rundą. Długo trwały negocjacje Zawiszy z zawodnikiem i PTC, ale ostatecznie 21-latek, który w seniorskiej drużynie „fioletowych” zdobył 59 bramek w 88 meczach, został wypożyczony na rok do Rzgowa.

Do porozumienia doszło w czwartek, a sam zawodnik określił to „wygraną batalią o lepszą przyszłość”. Dzięki temu Szynka mógł być brany pod uwagę do gry na sobotni mecz z Ursusem Warszawa.

Tak też się stało i pabianiczanin wybiegł w pierwszym składzie. Lepszego debiutu chyba nie mógł sobie wymarzyć, bo już w  6. min jego drużyna objęła prowadzenie, a pięć minut później on sam podwyższył na 2:0. Autor pierwszej bramki – Krystian Wojtczak dośrodkował w pole karne, a „Pepe” uderzeniem głową z najbliższej odległości dopełnił formalności. W 28. min goście zdobyli bramkę kontaktową, ale chwilę później na 3:1 podwyższył Różycki. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy sugerowało, że w tym meczu Zawiszy nic złego się już nie przydarzy. Po przerwie jednak niefrasobliwa postawa gospodarzy sprawiła, że rywale najpierw doprowadzili do wyrównania, a ostatecznie wygrali 4:3!

Piotr Szynka przebywał na boisku do 79. min i oprócz gola zarobił żółtą kartkę. „Pepego” zmienił były junior Włókniarza Pabianice – 18-letni Hubert Rechciński. Do 39. min w bramce stał pabianiczanin Kamil Adamek, ale doznał kontuzji i zmienił go Marcin Pająk. Pełne 90 minut zaliczyli: pabianiczanin – Marcin Rutkowski oraz piłkarz Włókniarza w poprzednim sezonie – Bartosz Bronka.