W drugim zimowym meczu kontrolnym PTC polegało aż 1:5 z liderem piotrkowskiej okręgówki – Zjednoczonymi Bełchatów. Honorowe trafienie dla „fioletowych” zaliczył Rafał Cukierski.   Rywale byli lepsi od pabianiczan w każdym elemencie gry. Wśród podopiecznych Pawła Sieka znów zaprezentowało się kilku nowych zawodników, ale jeszcze za wcześnie, by ujawniać ich personalia.

Z drużyny juniorów sprawdzany był zaś 16-letni Szymon Ziółkowski, a po dłuższej przerwie na boisku zaprezentował się także 24-letni Mateusz Gromadzki, który po zaprzestaniu treningów w PTC nie grał w żadnym klubie.

PTC: R. Znojek – B. Znojek, Sikorski, Kaźmierczak, Malinowski - Cukierski, Kling, testowany, Madejski - testowany, Kolasa. Grali też: Wilczyński - M. Przybylski, Klimek, testowany, Piasecki, testowany, Ziółkowski, Gromadzki, Boratyński.

Kolejny mecz sparingowy PTC rozegra w sobotę o godzinie 11.00 na boisku przy ul. Czajkowskiego w Łodzi,i a przeciwnikiem będzie juniorski zespół Sport Perfect Łódź. (mat)

***

Z kolei dwie bramki dla Sokoła Aleksandrów, 14. drużyny III ligi łódzko-mazowieckiej w meczu z juniorami UKS SMS Łódź zdobył  Piotr Szynka. Pabianiczanin otworzył wynik spotkania, ogrywając jednego z obrońców w polu karnym po prostopadłym podaniu i precyzyjnym strzałem umieszczając piłkę w siatce. Po przerwie zaś wykorzystał dobre podanie partnera, dokładając drugą bramkę.

„Pepe” jesienią w barwach PTC na boiskach V ligi w 15 meczach zdobył 17 bramek i zanotował 6 asyst. Jesienią poprzedniego sezonu próbował już swoich sił w III lidze w barwach Zawiszy Rzgów, w której w 7 meczach zdobył 2 bramki. (mat)

***

Lider A-klasy – Włókniarz Pabianice rozbił w meczu sparingowym 8. drużynę skierniewickiej okręgówki, Laktozę Łyszkowice 5:1 (2:0). Okazałą zdobyczą bramkową podzieliło się tylko dwóch zawodników: Patryk Sumera (hat-trick) oraz Patryk Olszewski (2 bramki). Dla Laktozy prowadzonej przed laty przez trenera „zielonych”, Damiana Gamusa honorowe trafienie zanotował Bartosz Placek.