Liga za pasem. Już w sobotę piłkarze V ligi zainaugurują boje o ligowe punkty. W ostatnim spotkaniu sparingowym rywalem PTC był zespół z A klasy, Czarni Smardzew, którego trenerem jest znany w regionie były piłkarz Widzewa i reprezentacji Polski, Piotr Kuklis.

Wynik w 10. minucie otworzył Piotr Szynka celnie strzelając po podaniu Przemysława Miszczaka. Goście wyrównali, gdy Adam Wilczyński podał piłkę pod nogi napastnika Czarnych. W 27. minucie na 2:1 z rzutu karnego podyktowanego za faul na Szynce strzelił Jacek Hiler. Po przerwie obrońcy PTC biernie przyglądali się, jak goście bezkarnie wyskakują do dośrodkowań i głową zdobywają dwa gole. W 78. minucie po akcji Mateusza Przybylskiego i Radomira Znojka na 3:3 wyrównał Szynka, pięć minut później Przybylski zamknął akcję Szynki i było 4:3, a wynik ustalił w 90. minucie Mateusz Kling, dobijając strzał R. Znojka.

PTC – Czarni Smardzew 5:3 (2:1)

Gole dla PTC: Szynka 10., 78., Hiler 27.,k., Przybylski 83., Kling 90.

PTC: Wilczyński (Sulima) – Kopka, Sikorski, Pintera, B. Znojek (Gwiazdowski) – Szynka, Bartyzel (Stuchała), Ziółkowski (R. Znojek), Kling, Miszczak – Hiler (Przybylski).