Kolejarz Łódź – PTC Pabianice 0:2 ( 0:0)

Bramki: 0:1 Robert Bomba (87. min głową), 0:2 Przemysław Felczak (92. min z rzutu karnego).

Żółte kartki: Piotr Szynka, Mateusz Gromadzki.

W pierwszych minutach meczu niewiele działo się na boisku, a obydwie drużyny przystąpiły bardzo ostrożnie do meczu tym bardziej, że jego stawka była ogromna. Pierwszą groźną sytuację stworzyło PTC. W 16. min silny strzał  Madajczyka z okolic linii pola karnego z trudem obronił bramkarz Kolejarza, wybijając piłkę na rzut rożny. Z rzutu rożnego piłka została zagrana w pole karne, tam silnie uderzył  Michał Bogdan, ale wysoko nad bramką. W 18. min groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Piłkę z pola karnego silnie uderzył napastnik Kolejarza, ale strzał obronił Kowalski, parując piłkę przed siebie, do której doszedł Bomba i wybił ją daleko od bramki. W 20. min Paweł Drewniak dograł z lewej strony piłkę w pole karne, ale strzał „szczupakiem” Mateusza Gromadzkiego wyłapał bramkarz. 3 minuty później rzut wolny z ok. 35 metrów wykonywał Kolejarz. Piłka trafia w słupek bramki PTC i wyszła w pole, gdzie próbował ją jeszcze dobijać zawodnik Kolejarza, ale Kosmala wyjaśnił sytuację wybiciem. Po przerwie swoje sytuacje miały obydwie drużyny, lecz to PTC osiągało coraz większą przewagę. Wejście na boisko juniorów: Szewczyka, Przybylskiego i Łondki ożywiło grę gości. W 76. min w polu karnym Kolejarza piłkę wywalczył 17-letni Szewczyk, zagrał na prawo do Gromadzkiego, ale ten posłał piłkę minimalnie obok słupka. Kolejarz odpowiedział groźną akcją w 78. min. Zawodnik gospodarzy przedarł się lewą stroną, do piłki wybiegł z bramki Kowalski, jednak został ograny. Do piłki doszedł Szyc i z bliska fatalnie spudłował. W 87. min rzut rożny dla PTC wykonywał Felczak, a  w polu karnym najwyżej skoczył Bomba i umieścił piłkę w siatce, dając w ten sposób prowadzenie swojej drużynie.  Nasi piłkarze nie cofnęli się, ale dalej groźnie atakowali. W 89. min piłkę dostał niepilnowany przy linii środkowej Felczak, ruszył w kierunku bramki gospodarzy, ale 25 m przed bramką został brutalnie „ścięty” od tyłu przez zawodnika Kolejarza, który za to przewinienie otrzymał czerwoną kartkę. W 92. min, już w doliczonym czasie gry, w polu karnym faulowany został bardzo aktywny tego dnia Gromadzki i sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Felczak i tzw. „podcinką” umieścił piłkę w bramce gospodarzy, ustalając wynik meczu na 0:2.

Wygrana z łódzkim zespołem pozwoliła PTC wskoczyć na 11. miejsce w tabeli V ligi. W ostatniej kolejce nasz zespół podejmować będzie Stal Głowno. Początek spotkania o 17.00 na stadionie przy ul. Sempołowskiej.

Skład: Kowalski – Drewniak, Kosmala, Świercz, Bomba  – Madajczyk (od 75. min Łondka), Kling (od 70. min Przybylski), Bogdan, Kacprzyk (od 56. min Szewczyk) – Gromadzki, Szynka (od 46. min Felczak).