Włókniarz Zgierz - PTC Pabianice 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 – Łukasz Dziąg 35. min, 0:2 – Michał Bogdan 45. min, 0:3 – Piotr Szynka 60. min, 1:3 – Damian Ostrowski 75. min (rzut karny), 2:3 – Michał Sobczak 76. min.

Podopieczni Andrzeja Dobroszka zaprezentowali w tym meczu wręcz koncertową grę. Wynik meczu w 35. minucie otworzył Łukasz Dziąg, który dobił strzał Rafała Bargiela. Tuż przed końcem pierwszej połowy Kamila Tyburskiego strzałem z szesnastu metrów po indywidualnej akcji zaskoczył Michał Bogdan. Do przerwy „fioletowi” prowadzili więc 2:0. Od początku drugiej połowy goście nadal nadawali ton grze, co udokumentowali bramką autorstwa Piotra Szynki w 60. minucie po najładniejszej akcji meczu. Dynamiczny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Jakub Tybura, wycofał piłkę do nabiegającego Piotra Szynki, a młody snajper PTC w pełnym biegu uderzył futbolówkę, która po chwili zatrzepotała w siatce Włókniarza. Choć w tym momencie goście prowadzili już 3:0, to nie chcieli na tym poprzestawać! Niestety nie zdołali wykorzystać dwóch stuprocentowych sytuacji, a takie lubią się mścić i w efekcie stracili dwie bramki. Najpierw w 75. minucie wątpliwy rzut karny odgwizdał arbiter spotkania, a bramkę z 11 metrów zdobył Damian Ostrowski. Natomiast sześćdziesiąt sekund później bramkę kontaktową zdobył najlepszy obecnie strzelec ligi okręgowej – Michał Sobczak, dla którego była to już 23 bramka w tym sezonie. Na domiar złego po kolejnych dwóch minutach czerwoną kartką ukarany został Łukasz Dziąg. Ostatnie dziesięć minut było więc nerwowe, ale gospodarze nie potrafili sforsować mądrze broniących się pabianiczan i wynik nie uległ już zmianie.

Jak powiedział po meczu trener PTC: „Gospodarze będący liderem tabeli nie pokazali nic wielkiego. O ile w „przodzie” jeszcze jakoś sobie radzili, o tyle ich gra obronna momentami wołała o pomstę do nieba. W końcówce meczu zdołali jednak zdobyć dwie bramki, obie w zasadzie z niczego i ostatnie dziesięć minut było nieco nerwowe. Na szczęście udało się utrzymać korzystny rezultat do końca meczu”.

Skład PTC: Marcin Kowalski - Paweł Drewniak, Rafał Raźniewski, Łukasz Pintera – Jakub Tybura, Łukasz Dziąg, Rafał Komorowski, Rafał Bargiel, Marcin Gabrysiak (75. min, Jarosław Szmytka; 90. min, Kamil Wlazło) - Michał Bogdan, Piotr Szynka (85. min, Kacper Kosmala).

Żółta kartka dla PTC: Rafał Raźniewski.

Czerwona kartka dla PTC: Łukasz Dziąg.